Yeni Kuşlar

Konusu 'Süs güvercin ırkları' forumundadır ve dinamit tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. dinamit

dinamit New Member Üye

Merhabalar geçtiğimiz günlerde çalınan kuşlarımın yasını tutarken arkadaşımın tavsiyesi ile güvercin mezatına gittim geröekten zevkli vakitlerin geçirdim sitemizde resimlerini gördüğüm bir çok kuşu canlı olarak göreme imkanını yakaldım ama ben resimdeki kuşlarda karar kıldım sitemizde yerli hünkari adıyla geçiyor bizim buralarda paralı bango deniyor.
    çalınma olayından sonra kuşları geçici olarak bodruma taşıdım eski yuvayı elden geçirip güçlendirdikten sonra tekrar eski yerlerine geçicekler.

Uploaded with ImageShack.us

NOT:Bu arada arkadaşlar küçük bir yanlış anlaşılma oldu benim önceki rumuzum baysamin`di benim asıl adım Mert`tir

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

tekrardan geçmiş olsun mert bey evet resimdeki kuşlar hünkaridir eskiden osmanlı saraylarında padişaların bahcesinde beslenen en önemli bir ırkdır ve cok güzellerdir

3. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

Mert bey kardeşim maşallah güzel kuşlarınız var inş. daha güzellerini beslersiniz urfadan selamlarımla GALİP...

4. dinamit

dinamit New Member Üye

yorumlarınız için teşekkür ederim fiyatlarıda çok uygun geldi. izmit cevresinde bu kuşlardan ve rahibi cinsi kuş besleyen ve satmak isteyen arkadaşlarlada temasa geçmek isterim.

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

normal bir fiyata almıssın güzel kuslar hayrını gör zamanla daha iyisini beslersin

6. dinamit

dinamit New Member Üye

inşallah ama bu elimdeki cinsin her rengini edinmeye çalışıcam ilk etapta. Birde bu kuşlar yawrularına bakarlarmı.?

7. hacibes

hacibes New Member Üye

mert bey kuslariniz hayirli olsun evet fabrika gibi bakarlar bende de var bunlardan orjinali bakamiyor ama yerli hunkari bakiyor hayirli olsun güle besleyin

8. dinamit

dinamit New Member Üye

teşekkürler bu cumartesi günü tekrar mezata gideceğim düşerse başka renklerde alıcam yawaş yawaş arttırcam.

9. guvercinurfa

orjinali bakamaz ama bunlar bakar orjinali sıfır gaga oldugundan bakamaz

10. dinamit

dinamit New Member Üye

bu akşam tekrar mezata gittim yerli hünkari hiç çıkmadı hep oyun kuşları var buralarda bütün gece boyunda tek erkek siyah lahor çıktı oda satılmadı kaldı oldumuda çok yüksek fiyatlara satılıyor bizim buralarda hiç çeşit yok bir tutturmuşlar sarıkır, miski,çakmaklı öyle gidiyor onlarda güzeller ama çeşit yok farklılık yok benim gibi süs kuşu beslemek isteyenler bu hobiyi zor devam ettiriyorlar.

11. mehmet boran

mehmet boran Member

süs kuşu adı üstünde süs için beslennir besleyen insanlarda fazlası olmadan kolay kolay satmaz
    basit örnek enes yörük :)
    paçalı sepet kuyrukları çogaltıp turşusunu kuracak:)[hr]
    bu arada mert kardeş resme dikkatli baktımda bu kuşlar biraz keyifsiz gibi hasta olmuş olabilirler

12. dinamit

dinamit New Member Üye

Daha yawrular çik çik yapıyorlar elini atıyorsun kaçmıyorlar omuzunda gezdiriyorsun ses etmiyorlar bider foto ilk geldikleri gün çekildi belki yer değişikliğinden dolayı olabilir. Bahçeyede 1x1m ebadında kümas yapıcam oraya koyucam belki o zaman otlanırlar daha keyifli olurlar.

13. mehmet boran

mehmet boran Member

inşallah bi sıkıntı olmaz kardeşim güle güle besle

14. dinamit

dinamit New Member Üye

teşekkür ederim.

15. dinamit

dinamit New Member Üye

şuanda oturduğumuz ev kalıcı konutlar diye geçiyor 99 deprenmden sonra yapılan evi yıkılan vatandaşlara devletin tahsis etmiş olduğu evler bizim evin altıda boştuur bodrum gibi ama yekparedir ben ilk taşındığımızda köpek beslemek için buranın bir bölümünü çıkma kapıları birleştirerek bölmüştüm ardan geçen zamandadamalzeme eşya vs ile dolmuş bu gün orayı boşaltıp elden geçirdim hafiftende temizledim hünkarileri buraya koymuştum şimdi tamamen onlara tahsis yaklaşık olarakta 3x4m olması lazım ortalama olarak tam emin değilim ama

Süs güvercinlerini bulmak gerçekten çok zor bulundumuda 1 aylık maaşımı istiyorlar buda beni sıkıyor bbiraz sabırsızlıkta var bu yüzden yuvaya oyun kuşuda katmayı düşündüm hem bulması kolay hemde hobiden sıkılmamış olurum.

yorumlarınız bekliyorum.

http://my.imageshack.us/v_images.php

fotolarda içitern ve bina dışından görünüşü mevcut yorumlarınız bekliyorum

16. enes yörük

enes yörük New Member Üye

Para ihtiyacı yok abi :) çoğalsınlar. çok sewıyorum onları hehe. gördün yani bizzatttt şahit oldun bi tane mezata cıktı dayanamadım hemen aldım :D

17. dinamit

dinamit New Member Üye

evet bende hünkariler için aynısını yapıyorum gördüğüm zaman dayanamıyorum mezatlarada gitmicem yoksa ay sonunu getiremem. "bu ay sonunu getiremedim :p"[hr]
    2 çift daha ladım yarın kuşların fotolarını eklerin kırmızı sümbüllü ve arap ozan 2 çift daha ekledim çam kabuğu kanat yolda geliyor son aldıklarımın yanında ilk aldıklarım çok vasıfsız geliyor gözüme ama onlardanda vazgeçmem 1-2 renk çeşidi daha ekliye bilirsem çok güzel olcak daha sonrada başka ırk süs kuşları bakıcam kocaelide izmit vegölcük çevresinde rahibe ve cinperi bakan varsa iribata geçmek isterim.

18. dinamit

dinamit New Member Üye

RE: Yeni Kuşlar (ilk ölüm)

Arkadaşlar yeni aldığım 1 çift hünkarileri eve getirdim ertesi gün dişşi kabartmış güneşte duruyordu ertesi gün bi baktım ölmüş göz hapsindeydi güneş ışığğını direk alan bir kafese vitamin katlı suy verdim ölüsünde hiç bir sorun yok kalııbı kursağı dolgun ama durup dururken öldü sebebi ne olabilir.?

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

19. guvercinurfa

aldıgında o kus hastaydı bence hemen ölmek olmaz ama yinede görmek lazım

Sayfayı Paylaş