kanaryanın beslenmesi

Konusu 'Kanarya ve saka' forumundadır ve DoganBeq tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. DoganBeq

  DoganBeq Active Member Üye

  doğada yaşayan her canlı gibi kanaryada tertipli ve dengeli beslenmeden yoksun bırakılırsa bunun tesirleri görülür. kanaryalarımızın sağlıklı uzun ömürlü olmaları için vücut ihtiyaçlarına ve alışkanlıklarına ideal olarak yeterli oranda ve temiz beslenmesi gerekmektedir.

  doğada yaşayan kuş mevsimlere göre bulduğu yiyeceklerle beslenir, gereksinimi olan şeyi yer, istemediğini yemez yani bir seçme özgürlüğü vardır.ama evde beslediğimiz kuş için tıpkı şeyler geçerli değildir. biz önüne ne koyarsak onu yemek mecburiyetindedir. işte bu sebeple dolayı kuşun ihtiyaçlarını çok iyi öğrenip ne tür besinlerle ne biçimde,ne kadar besleyeceğimizi bilmemiz gerekmektedir. bütün besinler iyi,taze ve kokuşmuş olmamalıdırlar. kötü yemler kuşun sağlığını bozacağı gibi ötüşlerinide tesirler.

  ayrıca kafese hapsettiğimiz kanaryalara doğada bol oranda tükettikleri taze yeşillik ve meyvalardan da verilmelidir.kanaryalara dönüşümlü olarak bir hafta 2 defa yeşillik (kıvırcık, marul, kara lahana, semizotu, ıspanak, hindibağ, tere, havuç, pazı vs.) , bir hafta da 2 defa mevsimine ideal meyva (elma, şeftali, muz, portakal, karpuv vs.) vermek gerekmektedir
   
 2. hasan63urfa

  hasan63urfa New Member Üye

  bilgiler için teşekkürler doganpeq bey
   

Sayfayı Paylaş