sorun

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve feti tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. feti

feti New Member Üye

S.a kuşlarımı bir müddet uçurduktan sonra bir kaç kuşum sürekli damın az ilerisinde yüksek binanın çatısına konuyorlar alışkanlık haline getirmişler bazen uçuruyorum direk oraya gidip konuyorlar ve hemen gelmiyolarlar orada tünüyorlar çok sinir bozucu bir durum ne gibi önlem alabilirim ?

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

oraya hangi kuşlarınız inoy hepsi birlikdemi yoksam bir iki ane tekmi eger bir iki tane ise onları ucan dişinize cift edin yanlız iyi ucan bir dişiye eşleyin ve ucururken ac birakin eger oraya inerse cagirn hemen gelir yem yemek için

3. feti

feti New Member Üye

bazen hepsi iniyor abi zaten 6-7 kuşum birden,tmm dediğiniz gibi yapayım tek olanlara saolun..

4. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

kuşların tüydede ola bilir yada daha önce hiç kömede ucmamışdır ilk başlayanları kuşları saga sola inmesi normaldir kendimden bilirim:D ilk ucurdugumda
    kuşlarım güneş enerjilerin üsütne direk dalardı zamanla işi çözdüm:D bu sefer millet bana yetişemiyo

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bence bu sıcaklarda ucurman ve ve tüy büyük sorun o yüzden acele etme bıraktüy bitsin kanatlar filan tam olsun ve ucururken tokmu ucuruyon kusu acmı o cok önemli tok kuş genelde iyi ucamaz ve damında bayrak görürse gider baska damada iner hazımsızlık yaşar bence sen ucurdugun kusları yemleme ac ucur akşam yemle daha dogrusu yemle terbiye et bi süre ve o indikleri dama siyah torba bagla koruksun inmesinler.ayrıca o binaya dogru degilde baska yöne dogru kusu kaldır.

6. feti

feti New Member Üye

evet abi tüy döküyorlar kümedede uçmadılar hiç inşallah bnde çözerim sinir oluyorum milletinki ne güzel uçuyor .D

7. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

senkide uçar sinirlenme zamanla feti

8. feti

feti New Member Üye

Akşam yemlemeden önce ucuruyorum abi ama arada dama çıkan oluyor eş dost önüne gelen yem atıyor o yüzden olsa gerek tüy döküyorlar zaten bide yavruluktan yeni çıktılar abi adam olurlar umarım o damada bi poşet baglayacagm dedigin gibi abi saolasun yardımcı oldunuz sizde olmasanız abi vay kuşların haline :)

Sayfayı Paylaş