NİEMİECKİ

Konusu 'Yabancı ırklar,Dünyadan güvercinler' forumundadır ve AHMET ESEN tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

2. AHMET ESEN

3. AHMET ESEN

4. AHMET ESEN

5. AHMET ESEN

6. AHMET ESEN

7. AHMET ESEN

8. AHMET ESEN

9. AHMET ESEN

10. AHMET ESEN

11. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

elıne saglık abıcım

12. şarabi43

şarabi43 New Member Üye

paylaşım için teşekkürler. leylek mi bunlar yavv. ne kdar uzunlar böyle.

13. BİROL

BİROL New Member Üye

çok güzeller elinize sağlık.

14. ömer

ömer New Member Üye

HEY MAŞALLAH OLSADA Bİ ÇİFT BESLESEK DEMEK GELDİ İÇİMDEN ÇOK DEĞİŞİK VE GÜZEL ELİNİZE SAĞLIK

15. murat kaymak

murat kaymak New Member Üye

kardeşim her şey için teşekürler ama bi sorum olacak kuşçu arkadaşlara ,bu kuş allahın ejnebısınde ne adıyla geçıyosa geçsın bu kuşun cinsi bence İSKENDERUN ama bız nedense bi kuş dışarıdan geldıgı zaman hem kalıyelı hem ıyı oldugunu düşünüyoruz,ama bu kuşların ana vatanları yada yetiştirdiklri yerlerin nerelerden geldigi nereden bilinecek ,ama bakıyorum ve incelemelerim sonucu bu kuşlar eskıden hep PADİŞAH HÜKÜMDAR KRAL daha aklınıza gelebılecek butun devlet buyukler,ne verilirmiş ve bütün kuş kırallıgı eskıden OSMANLI İMPARATORLUGUNDAYMIŞ neden dersenız.1 hunkari cinsi2kral tepeli trakya yerlisi ve daha sayamayacagım bır sürü kuş türü ama biz bu kuşların degerini bilemeyip,ne oldu İRAN KUŞU YOK ROLLER YOK DAHA ADINI BILEMEYECEGİM kuş turlerı turedi
    ama nerde bızde kuşumuza sahıp çıkmak

16. murat kaymak

murat kaymak New Member Üye

sahip cıkmayı dahi kendimize bunu zor görüyoruz ama elın ejnebisi bizim öz kuşlarımızı sahıp çıkıp hattta kendi adlarını verip yok malatya ya iran yok takla atan kuşa roller yok daha sayacak çok şay varda agzımı boz mayayıom . selamlar. MURAT

17. onur

onur New Member Üye

murat beye katılıyorum eski tarihlerde kuş cinslerini takibi ve bakıcılıgı osmanlı zamanında bazı ailelere verilmiştir örnek kuşcu osman efendi gibi bunlar padişah adına kuş yetiştiriciligi ve ırk takibi yapıyorlardı. osmanlıda kuşa verilen önemi anlatmak için fazla örnege gerek yok padişahlar diger devlek büyüklerine hanlar saraylar hediye ederken osmanlı padişahları kuş hediye ettikleri bu güne taşınan bilgilerde mevcut. burdan osmanlı imparatorlugunun kuşlara verdigi önemi anlıyoruz haberleşmede kullanıldıgınıda biliyoruz. şimdiki belçika ırkının ana vatanının da osmanlıya dayandıgı bilinir. daha ötesi var mı. biz geçmişimize sahip çıkmazsak elin oglu sahip çıkar.

18. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

cok güzeller valla olsa türkiyede beslerim saol ahmet

19. sunay

sunay New Member

Sevgili kardeşim sana ben cevap vermek istiyorum.Yurt dışından gelen kuşlara hep iyi dememizin sebebi neden biliyomusun?Nedeni şu avrupada ırklar arası kırmak olmaz.Adamlar elinde erkek kuş var dişi bulamadım ay ben bi değişinle kırayım demiyo.Buna bizzat ben şahitim.Avrupada ırklar korunuyo ve ırkın soyu tükenmiyo.Hünkariyi malesef biz elimizde tutamadık tutamadık derken ırkı kırdık.O yüzden şimdi biz hünkariyi yurt dışından getiriyoruz özellikle holandadan.Almanyada da var ama hollandadakiler gibi değiller.Lütfen kendi ırklarımıza sahip çıkalım ve koruyalım.

20. hacibes

hacibes New Member Üye

paylasim icin tesekkürler emeyinize saglik

Sayfayı Paylaş