güvercinin yumurtası kabuk yok gibi

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve sabani07 tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamun aleykum . arkadaslar gücercinim suan yavrusu var yavrular 30 günlük .fakat gene yumurtalmıs fakat bitane ama yumurta kabuksuz sanki tamamen soğanın zar kabugu gibi cok yumusak ve yumurtaya basmıslar yumurtada ezilmis yumurta ezilmis atacagım bitane yumurtlamıs bunun sebebi ben kusları catıda besliyorum toprak yiyemiyorlar acaba o yüzdenmi yoksa baska bi sıkıntısınmı var . vereceginiz cvplar icin şimdiden tskler ........

bide kuslarıma tuz ve seker vermeye başladım acaba tuz mineralini alamadı o yüzdenmi oldu ?

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Kalsiyum eksikliginden kaynaklı bir sorun yapman gereken güvercin kumları satılıyor 2 liraraya alıp ondan vermen ayrıca 1 yemek kaşıgı tuza 3 yumurta kabugunu kurut iyice un ufak et tuz ile karıştır ver tabi bunu bolda yapabilirsin mesela 3 yemek kaşıgı tuza 9 veya 10 adet yumurta kabugu gibi. ayrıca haftada bir vitamin ver sularına. elme sirkesi 1 yemek kaşıgı 5 litre suya koy ver bunları uygularsan o sorunlar kalmaz.

3. sabani07

sabani07 Member Üye

saol fehmi

4. guvercinurfa

5. sabani07

sabani07 Member Üye

bugün dışardan toprak getirdim betona döktüm artık yem verecegim zaman bugdayı topraga atıyorum oradan kaliyumlarını az cok alabilirler inşallah

6. guvercinurfa

öyle yapma kırmızı toprak beyaz kumda olur onlardan ayarla az bişe tuz şeker karıştır ayrıca kum kapları diye satılak kaplıklardan al içine koy orda yesinler yemle beraber sepilmez kardeş:D

7. sabani07

sabani07 Member Üye

deniz kumu olurmu ?

8. guvercinurfa

Sayfayı Paylaş