Forum Kuralları

Konusu 'Duyurular' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  1. 1. Forumda siyasî ve dinî içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

  2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

  3. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

  4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

  5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir ya da silinebilir)

  6. Forumda yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

  7. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara siyasî amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

  8. Forum içinde profilde ya da eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.Eğer bu kural çigneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır !!!.Ayrıca bu üye'ye Üyelere Yapılan Uyarılar !!! Kısmında uyarı yapılacaktır

  9. Forum'a 180 gün (6 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinme durumları tarafımızdan gerekli görüldüğünde yapılır.

  10. Forum ve Forum Yöneticilerine de kural dışı e-posta veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

  11. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve/veya konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz! Herhangi bir yardım ya da bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez!

  12. Forum yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan uzaklaştırılır.
  13. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla profesyonel kişiler tarafından fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

  14. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forumun veya yetkililerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

  15. Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

  16. Forum'un resmi dili Türkçedir, uluslararası konuşulan dil olan İngilizce de kullanılabilir. Diğer dillerin kullanımı yönetici iznine bağlıdır. Kabul edilen alfabe Latin alfabesidir.

  17. Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istediği fiyatı belirtmesi ve teklif alması gerekmektedir. FİYAT YAZMA DURUMU SADECE KULLANICILAR İÇİNDİR. Açık artırma şeklindeki her türlü satış, herhangi bir firmanın ya da çalışanının reklam veya satış amacı ile fiyat belirtmesi ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır! Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir. Ayrıca alınan karar gereği alım-satım alanı belli mesaj ve üyeliğe göre aktif olacaktır, bu nedenle başkasının yerine ilan verme vb. durumlar olursa veren ve verdiren yaptırıma maruz kalacaktır. Forumda üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasından forum sorumlu tutulamaz.

  18. Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyeceği gibi aynı şekilde aşağılayamazlar!

  19. Firmalar veya Yayıncı Kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları çerçevesinde yazmalısınız, Hakaret veya kin dolu yazılar tarafımızdan engellenir. Yayıncı kuruluşların uyguladığı politikayı lütfen eleştirmeyin! Ayrıca Yerli Platformlar alanı sadece teknik sorunlar, yayın akışları ve nezaket kapsamı içinde fikir alışverişi maksadı ile kullanıma açıktır!

  20. Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üyelerde bu kapsamda reklam veya ilgili olduğu firmayı yüceltecek şeylerde yazamayacakları gibi, ilgisinin olmadığı başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.

  21. Mesaj yazanlar firma çalışanı yöneticiler bile olsalar, açık şekilde kendi satış fiyatlarını belirtemezler. Fiyat ile bağlantılı olan her konuyu ilgili firmanın kendi sitesinden ya da mail yolu ile halletmeniz gerekmektedir.

  22. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! Kapatılan konularla ilgili Ö.M veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Ayrıca özel mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

  23. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (özel mesaj dâhil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır!

  24. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili bağlantılar kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir! Üyelerin forum dışarısından bağlantı ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı site sorumlu tutulamaz, bu gibi bağlantılar ve dosyalar eğer sorunlu ya da zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

  25. Forum üzerindeki e-posta veya Ö.M sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikâyet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda özel mesajları okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.

  26. Üyelerin forum içine yazdığı bilgiler ya da bağlantı verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yâda cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise, üye mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır!

  27. Jenerik isimler (firma adı, marka vs.) kullanıcı adı olarak seçildiğinde ilgili firma çalışanı olmalıdır. Ya da firmanın bilgisinin olması gereklidir. İlgili firmadan ya da ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz forum yönetimi tarafından istenebilir.

  28. Forum içerisinde yasadışı oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere bağlantı vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır! (Ö.M dâhil)

  29. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devleti küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

  30. İmza alanlarına her türlü forum bağlantısı ve forum bağlantılı portal bağlantısı, ticari site bağlantısı, reklam amaçlı mesaj yazılamaz! Buna uymayan imzalar uyarı yapılmadan kaldırılır.

  31. Forumda Banner'ı bulunan yerler sadece önerdiğimiz firma ya da yerlerdir. Banner’lar haricinde satış amaçlı ticari firma ismi veya telefon verilemez! Banner'ı bulunan firmalardan yapılan alışverişlerde doğacak sorunlardan dolayı forum veya yönetim sorumlu tutulamaz!

  32. Pornografik içerik, yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları, kumar ve kumar ile alakalı içerik, silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı, bira veya sert alkollü içecek tanıtım ya da satışı, tütün ya da tütünle alakalı tanıtım ya da satış, reçete ile satılan ilaçların satışı veya tanıtımı, tez ya da öğrenci makalelerinin satışı ya da tanıtımı.

  Yasaklanmıştır...

  Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur! Güvercin Urfa-Güvercin Rehberi Yönetimi
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş