BARIŞ GÜVERCİNLERİNDEN DENEME UÇUŞU

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve serhanbelli tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Hatay Genç Girişimciler Kurulu ve Dumlupınar Bayan Futbol Takımı tarafından 21 Eylül günü uçurulacak olan güvercinler deneme uçuşu yaptı.

İskenderun-Arsuz yolu üzerinde bulunan KIR&LAND tesisinde yetiştirilen İskenderun güvercini başta olmak üzere değişik cins güvercinlerinden oluşan yaklaşık 800 adet güvercin; basın mensupları ve İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, Hatay GGK Başkanı Çağrı Belibağlı, MARDER Başkanı Salih Bayar, İTSO Meclis Üyesi Sabahattin Uygun, Dumlupınar Bayan Futbol Takımı Başkanı ve İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü önünde deneme uçuşu yaptı.
    Gökyüzünde süzülen rengarenk güvercinlerin arasında en çok dikkati çeken ise İskenderun güvercini oldu. Uzun bacakları, iri gagası ve kırmızı gözleriyle adeta göz kamaştıran İskenderun Güvercinini dünyaya tanıtmak için çaba sarf ettiklerini söyleyen İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü, 21 Eylül günü gökyüzünde aynı anda en fazla güvercin uçurarak bir dünya rekoru kırmaya hazırlandıklarını söyledi.

İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu da İskenderun’un tanıtımı ve İskenderun Güvercini’nin adını dünyaya duyurmak için ellerinden gelen tüm imkanları kullandıklarını belirterek, “21 Eylül Günü gerçekleştireceğimiz bu etkinlikle dünya barışına katkı sağlayacağız ve İskenderun Güvercininin adını tüm dünyaya duyurmuş olacağız. Böylece İskenderun denince akla ilk gelen şey İskenderun Güvercini olacak” dedi.

SANCAK_ 15 Eylül 2010, 20:19

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ben bukadar kus beslesem iskenderununda kuscu bırakmam:D 200 kuşla memleketimde çok iş yaptım inş ilerki yıllarda daha fazla kuşla urfada daha çok işler yaparım darısı iskenderuna:D iskenderun iyi karışma yaparda bu iri kuşlar nasıl martılara yem olmamıs anlamadım:)

3. serhanbelli

Fehmi bu kuşlar iskenderun sehir merkezinde değil :D

4. serhanbelli

Martılara yem olmakmı ???

Sayfayı Paylaş