BAKICI KUSLARIM BENI DELİ EDİYOR.

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

ARKADAŞLAR BAKICILARIN ALTINA YUMURTA SURDUM HERSEY GAYET GÜZEL GİDERKEN KİMSE YUMURTALARA ELİNİ ATMAMASINA RAGMEN YUMURTANIN TEKINI ALTINDAN CIKARIYORLAR. ŞİMDİ Bİ KAÇ SORUM OLCAK TEK TEK YAZAYIM.

1-YUMURTALAR HEMEN HEMEN 10 GUN GUZEL BAKILDI VE YAVRU TUTTU. GECE YUMURTAYI ALTINA ALMAMIS KUSLAR. İÇİNDE OLUSAN YAWRU BIR GECE UZERINE OTURULMADIGI ICIN ÖLMÜŞ OLABİLİR Mİ ? O GECEDE HAVA SOGUKTU CUNKI ???

2- BEN DIŞLANAN O YUMURTAYI DİER KUŞLARIMIN ALTINA SÜRDÜM ACABA 1 GÜN SOVUGA MARUZ KALAN YUMURTANIN CIKMA OLASILIGI NEDIR ?

3- YUMURTAYI ALTINA SURDUGUM KUSLARIMINDA AYRICA 2 YUMURTASI WAR. HERHANGI BIR SORUN OLUR MU ACABA ??

ŞİMDİDEN HEPINIZE TESEKKUR EDERIM...

2. murat kaymak

murat kaymak New Member Üye

vallahi zeynal o yumurta boş olabılır yavru ölmüş olabılır çunkü hava soguk demişsin yavru tutunmaya başladıysa ve eger yumurtanın ustunde ana baba yatmadıysa belkı olmuş olabılır yenede az bekle bakalım ne olacak ,zeten olmedıyse 10 gun olmuş dıyosun yumurtaya yavru yaşıyosa tıklama yapar az bekle ve yumurtayı ara sıra dınle bakalım ,geçmiş olsun

3. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

1:ÖLME İHTİMALİ VAR AMA BÜYÜK İHTİMALLE YAŞIYORDUR..

2:BENCE ÇIKAR BENİMDE BAŞIMA GELDİ KIŞIN SOGUKTA ALTINA ALMAMIŞ BUZ GİBİ OLMASINA RAGMEN YAVRU YİNEDE ÇIKTI

3:SÜRDÜĞÜN KUŞLAR İYİ BAKICILARSA BİR SORUN OLMAZ 3 YUMURTAYADA BAKAR AMA ZATEN İKİ YUMURTAYA ZOR BAKAN KUŞLARSA 3 YUMURTAYA HİÇ BAKAMAZ.

4. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

az önce kumeste ıdım. bakıcılar kendı yumurtalarından bırını kırmıslar. cılkıtmışlar yumurtayı. suanda altında bı oyun kusu bırde meverdı yumurtası war.

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

zeynal yavru ölmüş olabilir belli etmez kısmet işi bu birazda ben yumurtayı cıkmasın diye kac kez deldim dişi tek yumurtaları yine cıktılar:) bu şansa baglı ayrıca bakıcılarının yumurtayı altından atması gün sayısına baglı diye düşüniyorum bazı kuslar özellikle posta cinsleri dragonlar yavrunun cıkmama durumunu anlarsa veya rahatsz duydugu bir hal olursa direk yumurtayı atıyor benimde basıma geldi posta ise zeki hayvan anlıyor galina sende tutmus diyorsun ozaman baska bir sebeb vardır.ayrıca kuslar günlerini bilir kendilerine göre günü gecmişsede oturmaz atar yumurtalıktan.baska kusun altına koyman yani 3 yumurtada yatırman cok boş bişe olmus neden dersen diger 2 yumurtanın birinin veya ikisinin cıkmama ihtimalini yükselttin kus 3 yumurtada yatarsa mutlaka birini cıkarmaz ama cıkardıkdan sonra iyi bakıcı ise 3 yavruyada bakabiliyorlar.

6. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

fehmı kuşlar aynı gun yumurta bıraktıkları ıcın yumurtaları rahatlıkla degıstırdım. ama malesef olmadı.

Sayfayı Paylaş