2010 yaş kararları çözüldü yeni atanan komutanların isimleri

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Atama kararnamesinde Org. Erdal Ceylanoğlu Kara Kuvvetleri Komutanı olarak yer aldı.i

Kritik YAŞ'ta kriz yaratan kademelere çözüm bulundu... Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na sürpriz bir isim atandı.

YAŞ kararlarında ataması yapılmayan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na 1. Ordu Komutanı Erdal Ceylanoğlu atandı.

1. ORDU KOMUTANLIĞI 1 HAFTA BİLE SÜRMEDİ!
    Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı olan Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'nun 4 Ağustos'taki basın açıklamasıyla 1. Ordu Komutanlığı'na getirildiği duyurulmuştu. Ceylanoğlu artık yeni Kara Kuvvetleri Komutanı...

Orgeneral Necdet Özel ise Jandarma Genel Komutanı olarak kaldı.

Bu durumda Org. Ceylanoğlu bir yıl Kara Kuvvetleri'nde kaldıktan sonra emekliye ayrılacak. Org. Özel de Jandarma'dan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na kaydırılacak. Böylece Org. Özel'in, 2013-2017 yılları arasında Genelkurmay Başkanı olmasının yolu açılmış olacak ve TSK'nın 2017'ye kadarki komuta kademisinde bir değişiklik olmayacak.

Org. Ceylanoğlu'nun Kara Kuvvetleri Komutanı olmasıyla, Org. Işık Koşaner'in Genelkurkmay Başkanı olmasının önünde hiç bir engel kalmadı.

Ceylanoğlu'nun KKK olması nedeniyle 1. Ordu Komutanlığı'na Ege Ordu Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu getirildi.

Harp Akademileri Komutanı Org. Nusret Taşdeler de, Ege Ordu Komutanlığı'na atandı.

Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcısı Hava Orgeneral Bilgin Balanlı da Harp Akademileri Komutanı oldu. Böylece Harp Akademileri Komutanlığı yeniden havacılara geçmiş oldu.

Genelkurmay İkinci Başkanı Org. Aslan Güner de yerinde kaldı.

ERDOĞAN'DAN KRİZ BİTTİ AÇIKLAMASI
    İzmir'de gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Erdoğan da, "Birinci Ordu Komutanımızın da, Ege Ordusu Komutanımızın da, Harp Akademileri Komutanımızın da atamaları, daha doğrusu inhası, Milli Savunma Bakanı tarafından yapılmış bulunuyor. Bakanlar Kurulu olarak Genelkurmay Başkanımızla ilgili kararnameyi hazırladık ve Ankara'ya döner dönmez bu akşam, Cumhurbaşkanımıza da takdim edeceğiz ve yarınki Resmi Gazete'de kararname açıklanmak suretiyle artık bu işi noktalamış olacağız." diye konuşmuştu.

TANK YÜRÜTEN KOMUTAN
    Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, 28 Şubat sürecinde Sincan'da tank yürütülmesi olayında adını kamuoyuna duyurmuştu.

2. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Blgiler için tşkler...

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ben tşk ederim

Sayfayı Paylaş