çiftli salmama fare dadanmış sanırım

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

arkadaşlar salmamda çiftli bölgeme fare dadanmış sanırım yumurtalarım kayboluyor fare yumurta götürürmü ve ne gibi önlemler alabilirim dünden beri 6 yuurta kayboldu ama fareyi göremedim hala

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

valla fehmi fare yumurta götürür kardeş bizim bir arkadaşın kümesindende yumurta kayboluyordu bir gün iki farenin ortaklaşa yumurta götürdüklerini görmüş inanamadım ama birisi sırt üstü yatıp yumurtayı karnına sıkıştırıyor digeride onu kuyrugundan çekiyormuş dikkatli ol hastalık riskide yüksek olur fare varsa delikleri iyice kontrol et tıka.....
    birde iyice bak fare pisliği varmı varsa temizle..

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

önerilerin ıcın saol ahmet valla aksam önlem aldım yarın sonuc belli olur inş

4. hacibes

hacibes New Member Üye

evet götürür yumurta ben tavukhanecilik yaptim senelerce birak guvercin yumurtasini tavuk yumuratasini bile micini yiyip gidiyorlardi :) en etkili cözüm kuslarin ulasamayacagi bir yere fare zehiri koymak mesela bir kutunun altina bir kasanin altina yani kusun ulasamayacagi bir yere

5. tanerermec

tanerermec New Member Üye

AYNEN VERECEN ZEHRİ KÖKÜNDEN ÇÖZECEN SORUNU

6. kuscu3448

kuscu3448 New Member Üye

arkadaşlar
    bölgenizin yapısını bilmiyorum ama fare,gelincik ve yılanda olabilir ben gökovadayım yaşadığım en büyük sorun yılan et yavrularımı bile götürüyordu gelincik köpeğimden dolayı yanaşamıyor size ikisi için önerim ki denendi ve sonuca ulaştı.
    zehir çok riskli bu nedenle yapışkanı deneyin genelde geceleri gelirler kümesi kapattıktan sonra kümesin dışına düz bir levha üzerine süreceğiniz (koli kartonu saç levha yada kontraplak levha olabilir)yapışkanı değişik yerlere yerleştirin sabah hangi illetin kümesinize dadandığını tespit etmiş olursunuz sabhları kaldırıp akşam koyma şansınız var böylece kuşlarınızıda riske atmamış olursunuz. eğer yılan ise ki akreplerede kesin etkili ve kuşlara hiç bir riski olmayan kükürtü deneyin zirai iaç satılan her yerden bulabilirsiniz bahçenizin kenarlarına serpin yılanın ve akrepin kesinlikle sizin çevrenize ulaşamayacağına emin olun,kükürt toz halinde satılır serpin etrafa yağmur veya su gördüğünde yenileyin.
    geçmiş olsun sağlıklı kümesler.

7. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

zehir vermek bencede çok riskli girebilecegi yeleri tıkamak girişini engellemek en iyi çözüm..
    yapışkan kullanmak risksiz ilk önce delik varsa güzelce tıkamak lazım.

Sayfayı Paylaş