yumurtaya yatmadı

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve sabani07 tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamün aleykum bugun itibari ile 3 4 günlük yumurtalar vardı dişiside erkegide yumurtaya yatıyordu fakat gündüz dişisi havaya kalktı ve inemedi yada inmedi karşı dama attı erkegini gece yumurtaya yatmamış halde buldum yumurtalar kac saat yatılmassa sogur cevap bekliyorum

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

yavrulu kuşu ucurmak çok dogru degil bu sonucun olması normal erkek neden yatmamıs yatması lazımdı aslında yumurta kanlandıkdan sonra yatmadıgı her dakkika yumurtanın bozulmasına sebep olur dişi bulursan oturur cıkarsa şansına olurda dişi eve gelmezse erkek en fazla 3 gün oturur.

3. sabani07

sabani07 Member Üye

kac saat yatmaz ise yumurta bozulur şimdi dişi damda erkek yatmıyordu kac saatde bozulur yumurta ALLAH nasip ederse dişi anca sabah iner dama bozulma saati kac fehmi bey yumurtanın

4. guvercinurfa

Bozulma saati vermem dogru olmaz bozulmayada bilir ama genelde 1 gün yatmadımı bozulur bu bir kaç saatte olabilir

5. sabani07

sabani07 Member Üye

erkegi yuvaya kattım agzınada kutu yerleştirdim cıkmasın yatsın diye İNŞALLAH işe yarar kücük bi yerde hava boşlugu bıraktım

6. guvercinurfa

bence o erkek stres yapar hiç yatmaz keşke yapmasaydın

7. sabani07

sabani07 Member Üye

dişi bugunde gelmedi herhalde yumurtalar gitti ?erkek yatmıyor sabah rüzgar vardı indiremedim kuşu yagmur fırtına ya atmaca vurdu yada şerefsizin birisi yakaladı yada sabah gelir inşallah

8. guvercinurfa

o yumurtalar daha çıkmaz geçmiş olsun kardeşim

9. fırat68

fırat68 Active Member Üye

Yumurtalı kuşları uçurma kardaş uçurmamak iyidir. O erkek oturmaz yavrunda çıkmaz 1 günden sonra çıkmaz bidaha

Sayfayı Paylaş