Yavru güvercinleri ellemek doğrumu

Konusu 'Üretim, Verimlilik, Yöntemler' forumundadır ve hamza tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. hamza

hamza Member Üye

Bir çok güvercin besleyen insan yavru güvercinleri olduğu zaman merak ederek yavruları ellerine alır bakar sonra tekrar kümesine koyar, neredeyse bu şekilde yapmayan yoktur yapmayanlarda güvercin yetiştiriciliğinde çok yol kat etmiştir. Yavru güvercinleri ellemek el vurmak aslında bir çok acıdan doğru değil çok zor durumda kalmadıkça el vurmak doğru değil. Örneğin 15 günlük bir yavruyu elinize aldığınız zaman anne bana tedirgin olacaktır tedirgin olup korkarsa yavruya bakmaya bilir bazen büyük kuşcu ustalarımızdan duyarız yavru güvercinleri elinize alırsanız çok oynarsanız gelişmez elinizin kokusu siner anne bakmaz gibi ayrıca kümes folluk temizliğini de aylık yapın diyenler bile var. Bu gibi duyumları söylemleri benim gibi duyanlar olmuştur. Uzun lafın kısası dostlarım eğer çiftli güvercin bakıyorsanız çok gerekmedikçe yavru kuşlarınıza el vurmayın elinize almayın temizlik yaparken bile çok dikkat edin.

furkanahmet bunu beğendi.
  2. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

bencede doğru degil

Sayfayı Paylaş