Yüksek Uçucular

Konusu 'Yüksek Uçucu Irklar' forumundadır ve baysamin tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. baysamin

baysamin New Member Üye

Merhabalar bir sorum var sizlere bilginizi esirgemezseniz sevinirim kuş beslemeye yeni başladım bir arkadaşım hediye etti yaptığım araştırmaya görede hiç bir ırka mensup değil forumdaki kuşları inceleyince bir kaç ırkı gözüme kestirdim ilerisi için biraz tecrübe sahibi olunca beğendiğim bir ırka yönelirim.

Ben kuşların uçamsını istiyorum öyle takla vs gibi olmasada olur ama misal 3-5 çift kuşu saldığım zaman bir arada ve uzun bir süre havvada uçup süzülsünler benim istediğim bu

Yüksek uçucular derken yerden yüksekliğimi kast ediliyor yoksa uçuş süresimi.?

İlginiz için şimdiden teşekkü ederim.

2. baysamin

baysamin New Member Üye

_?_?_?__?_?_?_

3. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

yerden yüksekligi kast ediliyo tabi egitimine bağli ne kadar uzun ucmasi
    benim sana tavsiyem sürekli ucurmak istiyosanhem yüksem hem uzun posta ve filo kuşu ucur hem toplu ucarlar hem sen isdemedikçe yere inmezler

4. baysamin

baysamin New Member Üye

Posta güvercinleri anladım teşekkür ederim cevabınız kües çalışmalarına başlasam iyi olucak

5. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

bence posta senin aradıgına uygun bir ırk saatlerce uçurabilirsin.hemde iyi bir damar bulabilirsen yani gerçekten kaliteli kendini ispatlamış bir posta kuşu. bayada zevkli olur

6. baysamin

baysamin New Member Üye

Bakalım posta güvercinleri hakkındaki makaleyi okudum hergün rutin bir şekilde uçurmam icap ediyormuş hergün düzenli uçuramam gerekiyormuş kuşları hediye eden arkadaşım takla attıklarını söledi ben daha görmedim ama attıklarını zaten onlarda kümesle çatı arasında gitgel yapıyolar taklacı kuşlar sağdece taklamı atar yoksa hem uça hemde taklamı atarlar.?

7. DoganBeq

posta güvercini takla atıyo diye yazmışsınız yada ben yanlış anladım posta güvercii hiç bi zaman takla atmaz arti filo kuşunun karişma yapmiyosaniz hergün saatinde vucurmasanızda gündüz vakdiniz yoksa gece egitimi verip gece bile ucura bilirsiniz gece ucurmanında ayrı bi zevki var

8. baysamin

baysamin New Member Üye

Benim güvercin maceram arkadaşımın hediye ettiği 2 çift kuşla başladı bular takla atan cinstenmiş ama salıyorum çatıya gidiyorlar canları sıkılınca kümese geliyorlar.

Kuş dediğin uçmalıdır benim gözümde bende araştırmaya balşadım posta güvercinlerini öneren üstatlar olmuş posta güvercinini araştırdım günlük rutin uçuş isteyen hayvanlarmış bende fabrikada çalışan biri olarak bende hafta sonları ve şans eseri hafta içi boş kalığım zamanlarda tabi oda bir işim olmazsa uçura bilirim.

Bu durumda günlük uçması gereken hayvanları haftada 2-3 sefer uçurabiliyorum hayvanlarıda madur etmek istemiyorum ağızları var dilleri yok bütün vebali bana hayvan dahi olsa madur olsunlar istemem.

Birazda benim ince eleyip sık dokuduğumdan kaynaklanan bir durum. Benim açımdan bakıldığında kümes hayatına birazdaha alışkın kuşlar olması gerekiyor.

Serde acemilikte var tabi birazda benim titizliğim iş karmaşık bir hal alıyor.

İlginiz ve cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.

9. DoganBeq

kardeş korukma ucurmasanda bişey olmaz düşünse ciftli besleyen adam lar nasil yapiyo peki haycan sürekli kümesde ve yumurtlamakda korukma bişey olmas ama taklaçi türleri hassadir onu sölim

10. baysamin

baysamin New Member Üye

Teşekkür ederim.

Ben beslediğim hayvanların üremesi vs önemli değil sağlıklı sıhatli ve eksikleri olmadan yaşasınlar yeterli hakkıyla bakmak benim görevim.

Biraz çeki düzen vereyim ilerde fotolarıda paylaşırım.

Sağlıcakla kalın.

11. DoganBeq

sana ilk adımda başarılar dilerim kardelim resimleri en kısa zamanda bekliyorum

12. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

Paylaşım için tşkler

Sayfayı Paylaş