SALMAMIN BAKIMINI VE TEMİZLİĞİNİ YAPARKEN (ATİLLA BİLİCİ)

Konusu 'Bakım, Salmalar, Malzemeler' forumundadır ve bergamali tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. bergamali

bergamali New Member Üye

Kümes temizligi ve ayrintilari.

KAPILARDAKI BU CITALAR KUSLARIN KUYRUKLARI KIRILMASIN DIYE :
    KUSLAR TEL ÖRGÜYE TUTUNDUGUNDA KUYRUKLARI TELERE TAKILIP KIRILIYOR BU YÜZDEN BU CITALARI TAKTIK BU DERTE BITTI:

Bu genis agizli kazicakla hic egilmeden önce yerdeki pislikleri dibe dogru kaziyorum.

Sonra cekmeceli sistemle yaptigimiz yuvaliklari cekip siyiriyoruz.

2. bergamali

bergamali New Member Üye

Yemligi yerlestirip yere ve yuvalara biraz perlit atiyoruz.

3. bergamali

bergamali New Member Üye

Yerde karsida bir havalandirma görüyorsunuz bu havalandirma sayesinde kümesin tabani devamli kuru kaliyor.
    Bu havalandirmayida sonradan bulduk.
    Bu tabandaki havandirma zaman zaman cok rüzgarli havalarda ceyran yapti kümeste ve kuslar rahatsizlandi bunu önlemek icin rüzgar kiricilari kulandik.tabiki kümesin arkasindan disaridan.

4. bergamali

bergamali New Member Üye

Burasida disaridan görünüs kümeslerin önü yanliz altan hava rüzgar girecek sekilde kapali,
    Bacalar önde .
    Görüldügü gibi kuslarin oturaklari karsida baca önde oldugu icin herhangi bir rüzgar altinda kalmalari söz konusu degil.

5. bergamali

bergamali New Member Üye

Bacadan görünüm.

Suluklar yaz kis görev beklerken.her gün yeni bir kurutulmus suluk kulaniyorum.

6. bergamali

bergamali New Member Üye

Simdide bu ortamda mutlu kuslar.

7. bergamali

bergamali New Member Üye

VE MUTLU CIFTLERIN ÜRÜNÜ

20 YAVRU IKI GÜN ICINDE CIKTI KÜMESLER KISIN SOGUKTAN YAZIN SICAKTAN KORUNSUN DIYE ISOLE EDILI HER SENE SUBAT 12ILE 14Ü ARASI BU YAVRULAR CIKIP BÜYÜYOR:
    KÜMES YAPACAK ARKADASLARA ÖRNEK OLUR INSALLAH BEN BU KÜMESLERI BU HALE GETIRENE KADAR 20 KERE SISTEM DEGISTIRDIM:BU SON HALI COK KULANISLI UMARIM BENZERLERI ÖRNEK OLUR ARKADASLARA

8. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Salmalarınız çok güzel atilla bey kuşlarda çok sağlıklı birşeyde ben ekliyeyim ağızlık hususunu iyi düşünmüşsünüz birde elde eldiven olsa bir kez kullanılmalık eldivenlerde temizlik ve yavruları ellemede takıp sonra atılacak şekilde eldivenler var eczanelerde poşet eldivenler kullansak daha güzel olur diye düşüniyorum ben şahsen kullanıyorum eldiven ve çok sağlıklı oluyor her yönden...

9. bergamali

bergamali New Member Üye

Merhaba
    Evet eldivensiz olmuyor ama o gün hava sicakligi eksi7 dereceydi bu yüzden eldivenler buz gibi olduhundan takamadim.
    iyi bir takipcisiniz.Tebrik ederim.

10. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

Atilla abi maşallah çok güzel bir kümesin var temizliğe ve bakıma cok önem veriyorsun belli.. Bu arada sitemize geldip katıldıgın için ayrıca teşekkür ederim. fehmi profesör gibidir her seye dıkkat eder abi ..

11. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

atilla bey sizi tebrik ederim profeynoleç yapıyosunu işinizi umarum daha ilerletirsiniz bu işiniz paylaşım için tşkler

12. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

atilla bey ellerinize sağlık bizlerle paylaştıgınız için teşekkürler ortam temiz olursa emeklerin karşılıgıda okadar ğüzel olur..

13. medilox

medilox New Member Üye

Dezenfeksiyonda Yeni Teknoloji

*Etkin Bir Dezenfeksiyon
    *Mükemmel Güvenlik
    *Çevreye Uyumlu
    *Rahat Kullanım

MEDİLOX,Güvenli,Toksikolmayan,Güçlü,Geniş,Etkili;Dünya literatüründe Süper Okside Su (SUPER OXIDIZED WATER) Olarak Bilinen,Biyosit Ürün Yelpazesinin 3.Nesil;Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Temsilcisidir.

Süper okside su,Toksik olmayan,Güçlü,Geniş Etkili Biyosit Bir Özelliğe SahipOlduğundan;M.TUBERCULOSİS,MRSA,E.COLİ,SALMONELLA,HEPATİT B-C,HIV 1,H5N1,SARS,Gibi Virüsler Dahil,Birçok Bakteriyi-Virüsü Hızlı VeGüvenli Bir Şekilde Etkisiz Hale Getirir.Süper Okside Sular,Dünya’da 90’lı Yılların Ortasından İtibaren Yayılmaya Ve Kullanılmaya Başlanmıştır.

ABD’de FDA Ve EPA ALMANYA’da BAUA Tarafından;Temiz Doğaya İnsanlara-Havanlara-Bitkilere Zarar Vermeyen;Tek Kullanımlık GIDA-SANAYİ-MEDİKAL-ZİRAAT-VETERİNERLİK ve HERTÜRLÜ GENEL ALANLARDA,Zararlı Mikroorganizmalarla Etkin-Güvenli Mücadelede Yüksek Düzeyli Bir STERİLİZOSYON Ve DEZENFEKSİYON Mamülü Olarak Onay Almiştır.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nın,15.11.2007 Tarih 35458 Sayılı İzni ile GMP Kuralları ile Üretim İzni Almıştır.

MEDILOX,Bu yelpazede 3.JENERASYON Olarak Çalışmalarını Genişletmiş; KULLANICIYA DOST,SU KADAR DOGAL VE GÜVENLİ Bir ürün Olarak Ortaya Çıkmıştır.

MEDILOX,Toksik-Kimyasal bazda En Güçlü Dezenfeksiyon Maddelerinden Biri Olan GLUTAR ALDEHİT’den Bile DAHA HIZLI VE GÜÇLÜ BİR ETKİ’ye Sahip Olduğunun Yanı sıra,SU KADAR GÜVENLİ Olduğu İçin RAKİPSİZ VE EŞSİZ Bir Özellik Kazanmaktadır.
    <!-- m --><a class="postlink" href="http://site.mynet.com/medilox/medilox/id5.htm">http://site.mynet.com/medilox/medilox/id5.htm</a><!-- m -->

Kanatlılarda Medilox

--------------------------------------------------------------------------------

Bulaşıcı hastalıkların önüne geçmekte zorlanıyormusunuz? Artık böyle bir derdiniz olmayacak!

***Normal dezenfektanları uygularken kuşlarınızı ayrı bir bölmeye almanız gerekir, bunun nedeni piyasadaki dezenfektanların kimyasal içermesi ve kullanıldıktan bir süre sonra amonyak patlamasına neden olmalarıdır. Medilox kullandığınızda böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız. Medilox kimyasal içermez, evcil dostunuza hiçbir zarar vermez. Medilox'u uygularken kuşlarınızı ayrı bir bölmeye almanıza gereke yoktur.

***Normal dezenfektanlar kullanıldığında bakteri ve virüslere olan etkisi anlıktır, uygulandığı alanda bulunan bakterilere etki eder. Medilox kullanıldığı andan itibaren minimum 72 saat boyunca herhangi bir bakteri temasına karşı savaşır. Böylece Salmanızdaki başka bir kuşunuzda hastalık bulunsa dahi diğer kuşlarınıza geçmesi önlenmiş olur.

***Piyasadaki birçok dezenfektan SALMONELLA, H5N1(Kuş Gribi) ve NEWCASTLE gibi güçlü virüsler üzerinde etkisizdir. Medilox ile yapılan klinik çalışmalarda bu virüslerin 30 saniye ile 5 dakika arasında tamamen etkisiz kaldıkları tespit edilmiştir.

***Dezenfektanları evcillerinizin üzerine uygulamanız kesinlikle önerilmez. Fakat Medilox açık yaraların üzerine dahi uygulandığında etkilidir ve hiçbir yan etkisi yoktur.

***Genel temizliğinizi yaptığınızda kafeslerinize ve aksesuarlarına Melilox püskürtün, kurulamayın veya durulamayın.

***Evcilinizde herhangi bir mantar oluşmuş ise Medilox'u direk bu bölgeye uygulayın. Bu işlemi hastalık geçene kadar günde 2 defa uygulayın. Hasta evcilinizin bulunduğu kafese kuru yer kalmayacak şekilde Medilox püskürtün.

***Sürekli kuş giriş çıkışı olan büyük salmalarda, kümeslerde ve benzeri toplu hayvan bakımı yapılan ortamlarda bulaşıcı hastalıkların bulunma riski çok fazladır. Bu tip salmalarınıza(kümes vb.) düzenli olarak Medilox uygulayın hastalık oranlarının %95 azaldığını göreceksiniz.

*** Medilox papağan, kanarya, doğa kuşları, güvercin, tavuk ve benzeri kafes ve kümes kuşları üzerinde defalarca test edilmiş ve %98 gibi hiçbir ürünün ulaşamadığı başarı yüzdesi elde etmiştir.

***Medilox Çeşitli Tıp Fakültelerinde Ameliyat Aletlerinde kullanılacak kadar hassa ve güvenilir olduğunu ispatlamış. Sadece bu alanda çalışma duvarlarını yıkıp siz değerli hayvan severlerin hizmetine sunulmuştur.

*** Günümüzde Medilox tavuk çiftlikleri, mandara ve birçok üretim hanelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

http://site.mynet.com/medilox/medilox/index.htm

14. kusbas

kusbas New Member Üye

güsel bilgiler bunları aypmak lazimmm tskler kuslarinizda güsel görunuoLar tuylerın yavru alman dilegiyLe.

Sayfayı Paylaş