Ren Çember Dövücüsü / Rhine Ringbeater (Hollanda)

Konusu 'Çember Dövücü Irklar' forumundadır ve mustafavilgen tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Irkın atası, Anadolu Çember Dövücüsü olarak bilinmektedir, Hollanda'da Ren Nehri bölgesinde yetiştirilen Ren Çember Dövücüsü, 1800'lü yıllardan bu yana geliştirilerek ıslah edilmektedir. Bu güvercinde de form güzelliğinin yanında, oyun özellikleride göz önünde tutulmaktadır. Resimler alıntıdır.

2. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

Mustafa abi ellerine emeğine ve yüreğine sağlık tanıtım açısından çok güzel bi çalışma olmuş paylaşımların ve katılımların devamını bekliyoruz saygı ve sevgilerimle urfadan selamlarımla GALİP...

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ne varsa türklerde var dememki mustafa bey her ırkın atası bizim ülkemize dayanıyor emeginize saglık

4. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

aydınlatııcı bilgiler için tşkler

5. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Ben teşekkür ederim arkadaşlar, en güzelleri sizlerin olsun. Fakat üzüdüğüm birşey var, bu kuş ve Belçika Çember Dövücüsü, dünyada bizim Anadolu Çember Dövücüsü'nden daha çok biliniyor. :(

6. hamza

hamza Member Üye

maşallah birbirinden güzel rabbim hepsinin tüğünce hayrını ve bolluklarını nasip eder inşallah kendinize ii bakın.Allaha emanet olun.

7. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

ağbi maşşallah kuşların güzel ve bakımlılar, emeklerinin boşa çıkmadığı belli, hayırlarını görürsün inşallah

8. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

paylaşım için tşkler

Sayfayı Paylaş