Pionus Papağanı

Konusu 'Papağanlar' forumundadır ve hamza tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. hamza

  hamza Member Üye

  Pionus papağanları, Orta ve Güney Amerika’da ortaya çıkan sekiz cinsten oluşan bir gruptur. Hiçbiri gösterişli renklere sahip değildir, fakat gün ışığında gizli renkleri ve tüylerinin yanardönerlikleri hemen ortaya çıkar. Diğer papağanlarla kıyaslandıklarında ne belirgin ölçüde gürültücü ne de yıkıcıdırlar. Elde yetişmiş yavrularla, sevgi gösteren bir arkadaşa sahip olursunuz, düzenli bir eğitimle konuşmayı öğrenebilirler ama çok iyi konuşabildikleri de söylenemez.

  Oldukça sakin, az saldırgandırlar. Sinirlendiklerinde göğüs kafesleri sürekli iner çıkar. Nemli ve ılık ortamları seven Pionus Papağanı iyi kkonuşamazlar ama öksürük ve burun çekmeyi çok iyi talit ederler. Sevimli papağan türlerindendir.

  Meyva ve yeşil gıdayla yapılı standart papağan yemi, bu papağanı oldukça sağlıklı tutar. Aynı zamanda, kumtaşı ve mürekkep balığı kemiği de verilebilir.

  Gereksiz rahatsız edilmelerden uzak tutmak için, bu kuşların folluklarını kuşhanenin sessiz bir köşesine yerleştirmek gerekir. özellikle kuluçka zamanı, asabi çiftler periyod boyunca huzursuz edilmişlerse, yavrularına saldırabilir.
   
 2. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  ellerine saglık teşekkürler
   

Sayfayı Paylaş