Merhabalar Güvercin Konusunda Acemiyim Değerli Kişilerin Yardımına ihtiyacım Var.

Konusu 'Bakım, Salmalar, Malzemeler' forumundadır ve Hypnotica tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. Hypnotica

Hypnotica New Member Üye

Öncelikle aranıza Yeni Katıldım Arkadaşlarım Ağbilerim.

Hemen Sorunuma Geçeyim,
    Bende 1 Çift Güvercin Var Tam olarak Irkını Cinsini Bilmiyorum Yeni Aldım.
    henüz uçamıyorlar daha. Resimlerini Koydum Bakarak cevap verebilirsiniz.

Onları Kümese Nasıl Alıstırıcam.
    Ne zaman Uçmaya Başlarlar,
    Yanlarına Birtane Gelişmiş alayımmı?
    Ve bunların Irkı Cinsi Nedir
    VE EN ÖNEMLİSİ TAKLA ATARMI BEN DAHA ATTIĞINI GÖRMEDİM
    Teşekkürler..!!

YARDIM EDECEK ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM.!!

2. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

bilader resım tam net deıl ama . sanırım basık perçem beyaz takla atarlar. eve alıştırmak ıcınde ya kusun kanadını bantlıcaksın. yada toplu iğne ile tutturucaksın. ilk etapta eve alışana kadar böle yapman lazım. örnegin 1 hafta sonra ewe alıştıgını düşünürsen. erkek olanın kanadını açarsın. dişinin kini erkege gore bı kac gun sonra açarsın. Irk Cinsleri taklacı bu kuşların. takla attıklarını gormedım demısın. eyer dışarda ucuruyorsan ve takla atmıyorsa. tam taklayı sökmemiştr. resimden gordugum kadarı ıle de kuşlar yavru kızması. eke deiller. güle güle besle arkdasım.. ARAMIZA HOŞ GELDİN

3. Hypnotica

Hypnotica New Member Üye

Öncelikle Bilgilerinizden Dolayı Teşekkürlerimi İletiyorum arkadaş.

Kuşların kanatlarını bantlamadım arada bir balkona salıyorum ama uçamıyorlar.Henüz Yavrular
    3 Gündür Kümesde Duruyorlar dişi ile erkek birbirinden hiç ayrılmıyıor birisi nereye gitse oda oraya gidiyor. Acaba Bunlar Ne zaman uçmaya başlarlar şuanda yukardan bırakınca az uz uçabiliyor aldıgım yer 1 ay dedi ama daha az olabilirmi?
    ARKADASŞIM BİRDE BU KUSLAR TAKLA ATMAYA KENDİMİ ALIŞIR YOKSA BENİM YAPABİLİCEĞİM BİR ŞEY VARMI

Tesekkürler

4. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

kardaş bu kuşlar beyaz perçemli oyun kuşudur.Mardinde çok vardır.Taklayı kendileri öğreniyor genlerinde o özellik var ama seninde eğitmen lazım.

5. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

karddesım eve alıstıhgını dusundugun zaman ucur kusları ve sureklı duzenlı ucur taklaya sökulsunler yoksa ılerıde taklasız olur atmazlar yavru ıken sokulur taklaya 10 gun ıcınde alısır bıde baska kus da edın kacmaya kalkar ıse yedek kuslar ıle yere ındırmeye yardım cı ol basarılar
    eger detaylı bılgı ıcın ara yardım ederım sana 05063772936

6. Hypnotica

Hypnotica New Member Üye

peki abi aldım numaranı eğer bir sorunum olursa ulaşırım size.

Sayfayı Paylaş