Kediler nasıl ve kaç yıl yaşarlar?

Konusu 'Kediler' forumundadır ve serhanbelli tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Kediler ciftlesip ondan sonra hamile kalip dogum yapar ve oylece kedi irki devam eder.

Kac yil yasadiklari nerede yasadiklarina bagli ev kedisi ise ve dengeli besleniyorsa (kuru mama ve konserve mama ayrica arada kedinin sevdi haslanmis sebzeler verirse). Duzenli olarak veterinere goturuluyorsa(tabi bu veterinerin guvenilir biri olmasi ile). 20 yasina kadar yasiyabilir 25 yasina kadar yasamis olan dunyanin en yasli kedisi var diye bir gazetede okumustum.

Sokak kedileri malesef omurleri 20 yasini bulmuyor. Sokakta ezilme tehlikesi gecirdikleri icin ve insanlar,kopekler tarafindan oldurme riski bile bulunuyor. Yari ac dolasiyorlar kedilere bir kap su vermeyenler var bizim ulkemizde. Direnicleri zayif oluncada bir cok hastalik kapabiliyorlar baska kedilerden yada kopeklerden. Yane yazmakla bitmez onlarin hayatina son vericek seyler burada ama genelde benim gozlemledim kadariyla 10 yaslarina kadar ya yasiyorlar...

Alıntı...

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

çok hırcın bu:D saol serhan

3. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

paylaşım için tşkler

Sayfayı Paylaş