Güvercinler için Sarımsak ve Limonlu su yapımı

Konusu 'Beslenme, Yemler, Yem Katkı Maddeleri' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Güvercinler için Sarımsak ve Limonlu su yapımı

Arkadaşlar sizlere benimde kullandığım ve çok faydasını gördüğüm bu karışımın nasıl yapıldığını anlatacağım. Uzun yıllardır kullanıyorum ve güvercinleri hastalıklara karşı koruduğunu daha parlak güzel tüye sahip olduklarını gördüm. İltihaplanmalara karşı çok faydası var. Bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor güvercinlerin. Vücut dirençleri hastalıklara karşı artırıyor.

Malzemeler
    1 pet şişe
    12 diş sarımsak
    1.5 tane limon
    2 veya 2.5 litre temiz içme suyu

Güvercinlere Sarımsaklı ve Limonlu suyu nasıl hazırlarım diyorsanız aşağıda yazacağım şekilde hazırlayın.
    2 veya 2.5 litre pet şişesine 10 veya 12 diş sarımsak kesip koyunuz sarımsakları ufak ufak parçalayınız. Sonra içerisine 1.5 tane limon dograyın ve şişenin içerisine koyun ve içerisine su doldurun ağzını kapatın çok güneş görecek yere koymayın ve arada çarkalayınız 5 günden sonra yarım çaybardağını 2 litre içme sularına katarak güvercinlerinize veriniz. Tadını beğenmeyip içmeye bilirler bir müddet susuz bıraktıktan sonra yemlerken içme sularına katıp verin bu şekilde kesin içerler.

Sayfayı Paylaş