Evcil Kedimiz ve Çocuk İlişkisi

Konusu 'Kediler' forumundadır ve fırat68 tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. fırat68

  fırat68 Active Member Üye

  Çocuklar kedilere bayılırlar. Kediler de çocukları severler ama bir yere kadar. Kedilerin kişilikleri de insanlarınkine benzer. Bazı kediler, tam anlamıyla çocuklara tapar. Bazıları da onlardan olabildiğince uzak durmayı tercih ederler. Çocukların, kedilere yaklaşımları konusunda kurallar koyarsanız, kediler çocuklardan korkmaz. Birlikte sorunsuz bir şekilde yaşarlar. .
  Şimdi size bu kurallardan söz edeceğim:

  - Kedinin tuvaletini yaptığı yer kutsaldır, bebekleri buradan uzak tutmanın bir yolunu bulun. Çocuklarınız söz anlayacak yaşa geldiğinde, kedi tuvaletteyken kesinlikle yalnız kalması gerektiğini anlatın.

  - Kedinizin, huzur içinde yemeğini yemesine izin verin. Kediler mama yerken, su içerken durmadan arkalarına bakıp, kimsenin yanına yaklaşmadığından emin olmak isterler. Biri varsa gitmesini beklerler.
  - Kediye, bir oyuncakmış gibi davranılmasına izin vermeyin. Çok küçük yaştaki çocuklar, kedilerle birlikteyken onları sürekli gözleyin. Çocuklar kediye nazik davranmayabilir. Kedi, öç olmak istemese bile tıslar, tırmalar ve ısırır.
  - Kedinizin tırnaklarını kesin. Yüzün ortasına atılan bir pençe son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
  - Kedinizin ilaç ve oyuncaklarını bebeğinizden uzak tutun. Çoğu pire tasmaları ve spreylerde, çocuklarınız için zararlı maddeler olabilecek maddeler bulunur. Kullanacağınız ilaçlar hakkında veterinerinizden bilgi alın.
  - Evde minik bir bebeğiniz varsa kedi almak için büyümesini bekleyin.
  - Kedinizin bebeğinizi boğacağı düşüncesine kapılmayın. Kediler beşiklere, uyuyan bebeklere, araba koltuklarına, bebek masalarına ve çocuk pusetlerine sokulmaya bayılırlar. Buralar onun için sıcak mekanlardır. Asla çocuğa bir zarar vermezler. Siz yine de bu mekanlardan kedinizi uzak tutun.
  - Kedinizi asla ihmal etmeyin..Bazen aile çocuğa yönelip kediyi unutabilir. Kedi, ilgi beklediği halde gururu yüzünden bunu belli etmez. Kedinin de ailenin bir üyesi olduğunu unutmayın.
  - Çocuğunuza, kedilere ve diğer hayvanlara karşı saygılı olmayı öğretin. Hiç bir zaman çok küçük çocukların hayvanlarla yalnız bırakılmamasına dikkat edin. Başka birinin hayvanına dokunmak isteyen çocuğunuza, sahibinden izin almasını öğretin.
  - Çocuklarınızın, hayvanlar hakkında her şeyi öğrenmelerine yardımcı olun. Bu şekilde onlar, evimizi ve dünyamızı paylaşan tüm canlılara hayranlık duyacaklardır.
   
 2. urfalıfatih

  urfalıfatih Active Member Üye

  ellerine sağlık çok güzel bir çalışma yapmışsın
   

Sayfayı Paylaş