Danzig Yüksek Uçucusu / Danzig Highflyer (Prusya)

Konusu 'Yüksek Uçucu Irklar' forumundadır ve mustafavilgen tarafından 28 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Yüksek Uçucular sınıfından olan Danzig Yüksek Uçucusu 1800'lü yıllardan bu yana, Almanya ve Polonya arasında bulunan Danzig (Şimdiki adı Gdansk) bölgesinde yetiştirilmektedir. Tüm renklerini sizlerle paylaşmak istedim. Resimler alıntıdır.

Kırmızı
    Boz
    Hakim Kırmızı
    Sarı Fahl
    Badem
    Sarı
    Antrasit
    Dumanlı
    Kirli
    Beyaz
    [hr]
    Beyaz Kaplama
    Kaplama
    Gök

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

bilgi paylaşım için tşkler

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

mustafa bey güzel paylasım teşekkürler cok degişik bir ırk ama bizim urfalılar görmez inş cünkü her yüksek ucan kusu karışmacı ettiler bunlarıda ederlerse bizim filo ırkları tarih olacak:)

4. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Kardeşim Fehmi, diyorum ki herhalde dünya'da en fazla kırık kuş urfa'dadır herhalde, Vallahi bu konuda birinciyiz en azından :)

5. guvercinurfa

hiç söyleme mustafa kardeşim akşam ihalede hiç yoksa 200 tane kırma kus gördüm:D kıra kıra ırk bırakmadılar:) ispire vur bi göv keşpir yavru daha saglam diyorlar:D ispiri ispire vuran yok nerdeyse:D çok karışık urfa cok. ama gel görki orjinal ırklarında en kaliteliside urfada ne arıyorsan var hünkari bile var:D

6. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Valla iyimiş, Urfam her konuda tek :D Suriye ve Lübnan'da askerilerden yapmıyorlar mı? Yoksa hepsi isimli mi uçuruyor.

7. guvercinurfa

suriye lübnandada askeri cok ama oda bizim yüzümüzden neden dersen urfalı garipciler lübnan suriyeye gittiklerinde kırma askeri kus yokmu soruyorlar onlarda bu işi fabrika gibi üreterek yaptıkları için suriye lübnan bile bozdan gökten yavru almaya kırmaya başladı:D urfada çok iyi isimli ucuranda var direk kırma besleyende var her mahallede dolu mustafa görmek lazım:D

8. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Vallahi burnumda tütüyor,:) 6 senedir gelmedim Urfa'ya gelsem de görsem keşke

9. guvercinurfa

atla gel kardeş cok uzak degiliz

10. mustafavilgen

mustafavilgen Member

valla Fehmi Kardeş, Allah izin verirse önümüzdeki yaz, geleceğim. Bizimkilerin hepsi orda, çok özledim çok :) Sende istediğin zaman buralara gelebilirsin, burda senin için kapımız hep açık :)

11. guvercinurfa

saol kardeşim aynı sekilde beklerim gel

12. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

çok farklılar sanırım türkiyede yoktur kepezli kırktelli gibiler. paylaşımınız için teşekkür ederim

13. güneşbey

güneşbey Member Üye

paylaşımınız için teşekkür ederim iyi günde besleyiniz.

14. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

Sahibine bol yavrulu sezonlar gecirmen dilegiyle

Sayfayı Paylaş