Burhaniye'de Güvercin Mezadı

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. urfalıfatih

  urfalıfatih Active Member Üye

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde her hafta yapılan güvercin mezadı, çeşitli yerlerden gelen kuş meraklılarını buluşturuyor
  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde her hafta yapılan güvercin mezadı, çeşitli yerlerden gelen kuş meraklılarını buluşturuyor.
  Geriş Mahallesi'ndeki bir kahvehanede düzenlenen mezatta bu hafta 200 dolayında güvercin satıldı. Güvercin Sevenler Derneği, yöredeki merakları buluşturuyor. Haftanın Pazar günleri düzenlenen mezatlar yoğun ilgi görüyor. Dün düzenlenen mezatta yaklaşık 200 adet kuş 5 lira ile 100 lira arasında fiyatlarla satıldı. Güvercin meraklıları mezada katılmaktan mutlu olduklarını söylerken, Dernek Başkanı Cafer Sevindik de, kuş meraklılarının büyük bir dayanışma içinde olduklarını belirtti.
  Mezada katılanlardan Mustafa Küçükçelik," Kuş satıp aldım. Bütün arkadaşların birbiri ile kaynaşması için bu işi yapıyoruz. Hiçbir para talep edilmiyor. Arkadaşlarla haftada bir kere buluşmak için bu mezadı yapıyoruz" dedi.
  Raif Kaçıran da, "Balıkesir'den geldik. Meraklıyım. Burhaniye'nin mezadına katıldık. Beğendiğimiz kuşları alıp oraya götürüyoruz. Oradan da kuş getiriyoruz" diye konuştu. - BALIKESİR
   
  mert46 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş