Bir çift kara veya kırmızı perçemli

Konusu 'Alım İlanları' forumundadır ve azusa111 tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. azusa111

azusa111 New Member Üye

Merhabalar.
    Ben İzmir'den yazıyorum.
    Yumurtaya ve yavruya muayyer olan kara veya kırmızı perçemli arıyorum.
    Fiyat konusunda özelden mesaj atabilirsiniz.
    Kuşların İzmir'e gönderilmesi gerekmektedir.
    Fiyat olarak çifine verebileceğim ücret ortlama 75 tl civarıdır.

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

alanda satanda tüyünce hayrını görsün

3. hicri_muti

hicri_muti New Member Üye

inşallah bulabilirsin de siyah perçemlinin dişisini bulmak neredeyse imkansız bulursan da o fiyata vereceklerini sanmıyorum.

4. azusa111

azusa111 New Member Üye

Valla bir ara İzmir'e Urfaya giden bir arkadaşımız getrimişti.
    Çiftine 50 tl verip aldım.Ama dişi kısır çıktı.Yani kuşları üretmekti tek isteğim ama olmadı maalesef.

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kardeş kısır olmasa zaten 50 tl vermez perçemli ırkında erkek nadir bulunuyor dişi zaten çok zor bulunuyor bulsanda o yazdıgın paraya ancak en kötüsünden bir tek alırsın ırkı az olan bir kuş üretimide yok denecek kadar az gecen hafta bizim arkadaş satilikfiloguvercini.comda ve bizim sitede kırmızı perçemli çiftiisi sattı keşke onları alaydın ona söyledim eline geçerse sana satabilir sitede takip etmek lazım bizim siteye ilan veriyor

6. azusa111

azusa111 New Member Üye

İlginize teşekkür ederim.
    Geçen hafta yayınlanan o ilanları gördüm.
    Bundan sonra satım ilanlarını da takip ediyorum,orda denk gelirse ve hesabıma da uyarsa almayı düşünüyorum.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

7. guvercinurfa

ben teşekkür ederim kardeşim her kuşun bir fiyatı ve pazarlık payı vardır sıkmayın canınızı inşallah bulursunuz

8. Filogüvercini

Filogüvercini New Member Üye

Elimizden gelğince yardımcı olrz ama o fiyatların çok üstünde biz alıyrz...

9. azusa111

azusa111 New Member Üye

Valla doğrudur sizde haklısınız bişey demiyorum.Para kazanmadıktan sonra kimse hayrına bu işi yapmaz.Herkes ekmek yiyor.
    Ama benim şuanki ekeonomik durumum bu,olursa bu fiyata alırım,he yok olmaz bulamazsın dersenizde ( ki diyorsunuz) saygı duyarım.Biraz daha para ayırıp tekrar almaya çalışırım.

10. guvercinurfa

kardeş ben 6 yıl önce tek erkegi 70 tl aldım oda dost hatırına perçemlinin özellikle siyahı çok pahalı yanii ucuzu çok nadir ucuz bulsanda ırk özelligi pek taşımayandır kırmızı perçemli oda dişi bulunması zor erkek bazen düşüyor. Beyaz perçemlilerin ön tepeli oyun kuşlarından farkı yok onlarda ucuz zaten ama kara perçemliler her zaman iyi fiyata gidiyor

11. azusa111

azusa111 New Member Üye

Doğrudur,zaten sitenizi de inceledim bu kuşlara dair fotoğraf sayısının azlığı da kuştan fazla kalmadığını haber veriyor bence.Benim merak ettiğim kırmızı perçemli ile siyah perçemli eş edilse nasıl yavrular verir peki?Çıkan yavrular kendi aralarında çaprazlanırsa muhtemelen siyah ve kırmızı perçemli yavrular alınabilir.

12. guvercinurfa

o tür eşleşmelerde genelde bozlak veya kül rengi yavru alırsın çarpaz eşlemede nadiren tek renk atar okadar ugraşmak yerine bulursan iyi bir çift alıp eve koysan hem yorulmazsınız hemde onca ugraş sonucu yedirdiginiz yem haram olmaz diyelim öyle bir eşleme yaptınız 1 yıl emek verdiniz ama istediginiz kuşu üretemediniz kuşları 50 tl aldınız diyelim 1 yılda en az 50 tl yeme verirsin bir çift için olur 100 tl ilacıdır vitaminidir derken sana patlar 150 tlye sonuç hüsranla biter yorgunluk sana kar kalır ama onun yerine gidip 150 200 tlye bir çift normalinden alsan verecegin emege deger ve daha az zararın olur

Sayfayı Paylaş