BEYAZ KEKLİK

Konusu 'Keklik' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

BEYAZ KEKLİK

Beyaz keklik kınalı kekliğin mutasyonudur. Kafa ve vücut beyaz ayaklar ve gagası kırmızıdır. Kınalı keklik gibi erkek ve dişi kafa yapısından yada ayaktaki mahmuz dan anlaşılır. Erkeğin kafası dişiye göre dana büyüktür erkeklerin ayaklarında mahmuz vardır dişide ise mahmuz nadir görülür. Beyaz keklikleri bir çift veya bir erkeğin yanına 2-3 dişi kadar koyarak kafes veya salmalarda besleyebiliriz. Kınalı kekliğe uygulanacak barınma ve beslenme şekilleri bu kekliğe de uygulanabilir. Üreme mevsimleri mart-nisan ayında başlar ekim ayına kadar sürebilir 20-30 arası yumurta yapar kuluçka süresi 24 gündür. Keklik yavrularını büyütürken kınalı keklik yavruları ile beraber büyütülüyorsa sık sık kontrol edilmelidir çünkü kınalı keklik yavruları renginden dolayı beyaz keklik yavrularını gagalayıp ölümüne neden olabilirler. Kınalı kekliklerin beslenmesinde fabrika yemleri, buğday, darı çeşitli tohumlar ve yeşillik verilmesi iyi olur. Ayrıca sularına vitamin verilmesi daha sağlıklı yaşamasına yardımcı olacaktır.

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

paylaşım için tşkler zeynel

3. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

zeynal saol teşekkürler

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

teşekkürler ilk defa gördüm valla

5. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

walla arkadaşlar. ben almayı düşünüyorum hediye olarak babama bunlardan iki tane. çok guzel haywanlar... ayrıca ben tesekkur ederım sizlere...

Sayfayı Paylaş