BAY-KA KAFES SİSTEMLERİ FOLLUK YEMLİK

Konusu 'Bakım, Salmalar, Malzemeler' forumundadır ve BAY-KA tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. BAY-KA

  BAY-KA New Member Üye

  Sevgili güvercin severler
  Bizim bu firmayı kuruma sebebimiz Türkiye deki güvercin besleme, bakım alanlarının yetersiz ve düzensiz oluşunu düzeltmek istememizdir. Birçok Avrupa ülkelerinde güvercin sağlığı standartları oldukça yüksektir ne yazık ki Türkiye de çok yetersiz. Bu ne nedenle elimizden geldiği kadar Türkiye deki güvercin besleme alışkanlığını Avrupa standartlarına yükseltmeyi hedefliyoruz.
  Türkiye de güvercin beseleyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar yüksektir ve ülkemizde birçok değerli güvercin türü mevcuttur. Avrupa da yaşadığımız süreçte birçok güvercin kulüplerini ve bakım alanlarını gözlemledik, bu süreçte Türkiye’nin güvercin besiciliğinde çok geride kaldığını gördük. Ülkemiz deki çoğu güvercin kümesleri derme çatma tahtalarla sağlıksız ortamlarda yeterli havalandırma sağlanmadan bilinçsizce kullanılmakta. Görüyoruz ki bu ortamlarda yetişen kuşların sağlık problemleri oluşuyor ve kuşçu, güvercin her hastalandığında tedavisini ilaçla gidermeye çalışıyor, hal bu ki bu ilaçlar insan sağlığında olduğu gibi yan etkileri vardır, Yani ilaç her zaman son çare olmalıdır. Bu tip kümesler düzeltilmedikçe güvercinlerden verim almak mümkün değildir. Güvercinler sağlıklı ve temiz koşullarda bakılırsa ilaç kullanmayı gerektirmez ve kuştan en iyi verimi alabilirsiniz.
  BAY-KA kafes sistemlerindeki tüm ürünlerin tamamında ahşap kullanılmıştır. Bunun çok önemli bir nedeni vardır. Bir güvercin günde ortalama 600lt oksijen alıp verir, buna güvercin pisliğindeki nem oranı da katılır ve içeride yoğun bir nem oranı oluşur. Eğer güvercin kümesindeki ekipmanlarda ahşap kullanılırsa tahta hava alıp vererek içerideki nem oranını dengeler, böylece kuşun sağlığını korumuş olur. Follukların tümünde demir ızgaralar kullanılmıştır, kuşun içindeki: Salmonellose, koksidiosis gibi parazit ve virüslerin yumurtaları kuşun pisliğinden çıkar, kuş bu pisliğe temas ettiğinde tekrar parazit yumurtalarını içine almış olur. Bu teması kesmek için demir ızgaralar kullanılmıştır, böylece kuşun pisliği ızgaralardan çekmeceye düşer ve kuş pisliğiyle temas edemez.

  TANITIM: http://www.youtube.com/watch?v=9_D-wY1wznM
  [hr]
  ÖRNEK
   

  Ekli Dosyalar:

  • bizimki.jpg
   bizimki.jpg
   Dosya Boyutu:
   122 KB
   Görüntüleme:
   23
  • 1.jpg
   1.jpg
   Dosya Boyutu:
   9,1 KB
   Görüntüleme:
   25
  • 3..jpg
   3..jpg
   Dosya Boyutu:
   21 KB
   Görüntüleme:
   23
  • 6.jpg
   6.jpg
   Dosya Boyutu:
   46,5 KB
   Görüntüleme:
   14
  • 10.jpg
   10.jpg
   Dosya Boyutu:
   26,1 KB
   Görüntüleme:
   19
  • 8.jpg
   8.jpg
   Dosya Boyutu:
   100,7 KB
   Görüntüleme:
   17
  • 80557_80571_80558_80572_80573.jpg
   80557_80571_80558_80572_80573.jpg
   Dosya Boyutu:
   23,2 KB
   Görüntüleme:
   12
  • 9.jpg
   9.jpg
   Dosya Boyutu:
   27,1 KB
   Görüntüleme:
   17
 2. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  Güvercinler için faydalı ekipmanlar ihtiyacı olan alsın bence.Bol satışlı günler dilerim sitemize hoşgeldiniz.
   
 3. BAY-KA

  BAY-KA New Member Üye

  teşekkür ederim hoş bulduk
   
 4. urfalıkadir

  urfalıkadir Member Üye

  BOL KAZANÇLAR ARAMIZA HOŞGELDİNİZ
   

Sayfayı Paylaş