ş.URFA GÜVERCİN PAZARI

Konusu 'Kuş pazarları, Dükkanlar, Dernekler,Mezatlar' forumundadır ve DoganBeq tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

Urfa'da kuşçular pazar ortamı dışında genelde kuşçu kahvehanelerinde biraraya gelir ve kuş alışverişi genelde mezatlar şeklinde yapılır.Bu kahveler tarihi Haşimiye semtindedir. Bunun yanında yine bu civarda güvercin satan bir çok dükkan vardır.Bu dükkanlardan ilginç güvercin takıları da temin edilebilir. Yine bu civarda bir çok yem dükkanı mevcuttur.Urfa da güvercin pazarına genelde cins kuşlar pek getirilmiyor ve de çeşitlilik az. Pazar, pazar günleri Haşimiye'de 9-13 saatleri arasında kurulur.Urfa ya şehir dışından gelmişseniz ve güvercin bakmak istiyorsanız dükkanlara yada kuşçu kahvelerine uğramanızı tavsiye ederim.Bu kahvelerden en bilineni çardaklı kahve olup kuşçular için önemli bir buluşma yeridir.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

eyvallah dogan saol

3. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

saolassınn dogan abıı :D

4. DarkStorm

DarkStorm New Member Üye

paylaşım ıcın tskler

5. DoganBeq

ben tşkederim arkadaşlar

6. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

ellerine sağlık doğan kekem....

7. necip

necip New Member Üye

ah ah neden ordayken bu güvercin hastalığı bulaşmadıki bana burnumun dibindeyken bile haşimiyede hiç dikkatimi bile çekmedi ama gelecem inşallah
    paylaşımınız için teşekkürler
    ayrıca çaycı osman osman amcayı tanıyanınız varsa ( göl caddesinde bakırcıların orda ) trafikci necip in selamı var deyiverirseniz sevinirim.

8. guvercinurfa

necip bey urfaya yolunuz düşerse benle doganla mutlaka irtibata geciniz size her konuda yardım ederiz inşallah bekleriz

9. necip

necip New Member Üye

canım kardeşim inşallah geldiğimde ilk bulacağım sizler olacaksınız ve yardımcı olacağınıza inanırım çünkü urfalıyı çok iyi tanırım ve çok severem sizlerin benim için ayrı bir değeri var

10. guvercinurfa

allah razı olsun abi bizleri öyle görüyorsan bekleriz inş en kısa zamanda görüşürüz

11. necip

necip New Member Üye

inşallah
    gelince patlıcan isotda yeriz demi
    sembolde - sevgi ciğerde ciğer
    çardaklı köşkte şıllık :) :) :) :) :)

12. guvercinurfa

yeriz abi inş sevgi ciger babamın arkadası zaten sürekli beraberler:D

13. necip

necip New Member Üye

bir an kendimi urfada gibi hissettim teşekkürler allah nasip ederse görüşürüz inşallah
    sizinde ısparta ve konya çevresinden her konuda yardıcı olabileceğim bir isteğiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım

14. guvercinurfa

saol abi bişe olursa rahatsız ederiz seni

15. necip

necip New Member Üye

telefonumu göl caddesinde hendek tekstil var sahibi mustafa abiden ve otogar girişinde bulunan trafik noktasındaki trafik polisi mehmet ten alabilirsiniz

16. DoganBeq

necip abi başımız üstünde yerin var herzaman AEO k.i.b

17. hacibes

hacibes New Member Üye

insallah nasip olur da gelirim

Sayfayı Paylaş