Zaman Yazarından 'Türksüz' Yeni Andımız!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Zaman Gazetesi yazarı, Milli Eğitim bakanından 'andımız'ın değiştirilmesini istedi ve kendi hazırladığı 'andımızı' önerdi. İşte içinden 'Türküm'ün çıkarıldığı yeni andımız...

Zaman Gazetesi yazarı Melih Arat, geçtiğimiz aylarda gündeme gelen 'andımız'ın değiştirilmesini bugün yeniden gündeme getirdi.

Milli Eğitim Bakanına hitaben yazdığı köşe yazısında ilkokullarda okutulan andımızın değiştirilmesini isteyen Arat, okutulmasını istediği ve kendi hazırladığı andımıza da köşesinde yer verdi. Hazırladığı yeni andımızdan 'Türküm' kelimesinin çıkarılması da dikkat çekti.

İşte Zaman yazarının hazırladığı yeni andımız;

Üretkenim, buluşçuyum, çalışkanım. / İlkem; gelişmek için değişmek, problemleri çözmek, işbirliği yapmak, dürüst ve yenilikçi bir birey olmaktır. / Amacım, akılcı davranmak ve yaptığım her işin kalitesini sürekli yükseltmektir. /Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda dünya liderliği ve insanlığa hizmet etme hedeflerine durmadan yürüyeceğime and içerim. / Aklımı ve tüm varlığımı bu yolda kullanacak, Türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazıyacağım."

Okullarda şu anda okutulan eski andımız da şöyle;

"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım. / İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. / Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. / Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. / Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. / Ne Mutlu Türk'üm diyene!"

2. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

paylaşım için teşekkürler

3. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

rezalet başkada birsey söylemek istemiyorum...

4. mustafavilgen

mustafavilgen Member

O zaman bizde bir tane yazalım, bu ne yahu, her kafasına esen birşey söylüyor, ne demek üretkenim, buluşçuyum, saçmalık başkada birşey değil. Medyanın asparagaslarından biri daha. Maksat gündem değişsin.

5. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

böyle giderse daha neler görecez neler...

6. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bişe derdimde site siyaset sitesi degil.

Sayfayı Paylaş