yurt dışından gelen güvercinler hakkında ne düşünüyorsunuz

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Soru çok açık arkadaşlar yurt dışından ülkemize gelen her türlü güvercin ırkları için ne düşüniyorsunuz. Bana göre orjinal yerli ırklardan çok onlara rağbet çoğaldı ve bizim yerli türk ırkları giderek orjinallik ve aslını kaybetmek üzere ya sizce ne durumda?

Suriye,lübnan,ürdün,mısır,avusturalya,almanya,bulgaristen gibi ülkelerden gelen güvercinler hakkında görüşlerinizide alalım.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ben şahsi fikrimi söyleyeyim bu suriye üzeri gelen hiç bir kuşu beğenmiyorum cogu kırıkdan çıkma orjinal diye bizlere tikliyorlar adamlar kingle maltase ile nakıslı şamı kırıyor bizde milyarlar döküp alıyoruz paramıza yazık ama tüccarlar ne yazıkki batırdı türk kuşlarını. herşeyin orjinali iyidir yerli ve bizlere ait olan ırkları daha çok tercih ediyorum mesela filoda yerli orjinal nakışlı ve şamılarımız daha güzel.

3. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

hiç birini beğenmiyorum orjinal ırklarımız katledildi

4. hamza

hamza Member Üye

pek begenmiyorum

5. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

bence ırkı azalan ırklarımızın gelmesi bir sorun teşkil etmez diger irklarin gelmesi ileriki zamanlarda problem yarata bilir

6. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ırklarımızın bitmesi kırma ve bilinçsiz üretici tücarlar sayesinde dogan onlar düzelmedikçe ne getirsek boş elimizdekilerin içine ettik bir kere

Sayfayı Paylaş