Yumurta yok ??

Konusu 'Üretim, Verimlilik, Yöntemler' forumundadır ve YaKuP43 tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. YaKuP43

YaKuP43 New Member Üye

Arkadaşlar bir ay once hediye gelen bi çift posta güvercinim var 1 hafta önce erkek yuvasına çöp toplamaya başladı ve dişi yatmaya başladı 5-6 gündür dişi yatıyor fakat yumurta yok neden ve ne yapmam lazım .Şimdiden teşekkür ederim..

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

postalar iri yumurtladıkları için çıkaramıyor olabilir yada yumurta ters olabilir bu durumda hayvanın makatına :D zeytin yagı sıkarsan hayvanın yumutlamasını kolaylaştırmış olursun... Dişi boş yuvaya yatıyorsa kısır olma ihtimali var yuvaya eski yumurta koy dene yatıyorsa muhtemelen kısırdır.yinede takıldıgın bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım..

3. YaKuP43

YaKuP43 New Member Üye

Ahmet abi saolasın..Bi arkadaşa gösterdim abi çatalı acılmış ,ama yumurta daha gelmemiş dedı (tam anlamadım) bekle bı kaç güne yumurtlar dedi.. Beklıyorum .

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

bekle bakalım kalsiyum eksikliğindede dişi yumurtayı yetiştiremiyor olabilir ama tabi bunlar hep kuşun yumurtlayamamısına göre düşündüğümüz şeyler belkide kuş gayet normaldir bekle bakalım..

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bence o kus kısırdır yinede kontrol et derim altına boş yumurta koy oturdusa kısır olması %95 gibi bişe

6. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

bencede büyük bir itimal kıısrdır

Sayfayı Paylaş