Yeni krokiden de cephanelik çıktı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Ergenekon soruşturması kapsamında aranırken dün akşam saatlerinde teslim olan Yarbay Mustafa Dönmez’in Sapanca’daki dağ evinde bulunan krokiden yola çıkan polis, Ankara Yenikent’te virane bir evin bahçesinde başlattığı kazıda tam bir cephaneliği ortaya çıkardı

Evdeki bir kuyuda şu mühimmat ele geçirildi:

10 kg plastik patlayıcı,

15 savunma tipi el bombası,

10 taarruz tipi el bombası,

9 sis bombası,

9 göz yaşartıcı bomba,

12 bubi tuzağı bombası,

15 tüfek bombası,

800’den fazla G-3 mermisi,

500 bixi mermisi,

Aydınlatma fişekleri,

Kaleşnikof mermileri,

Lav silahı mermileri

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Dönmez’in evinde ele geçirilen krokiyi dün Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ne faks çekti. Dört saat kroki üzerinde çalışan polisler, Sincan Yenikent’teki Zir Vadisi’ndeki Ermeni Mezarlığının 200 metre ilerisinde bulunan virane bir evin bahçesinde saat 17.00 sıralarında kazı çalışmasına başladı.

Evin 15 metre kadar açığında saklama kuyusunu tespit eden polis, eğitimli dedektör köpeğini bu alana bıraktı. Eğitimli köpek, bir süre sonra kuyunun olduğu bölgeye geldi ve hareketsiz bir şekilde öylece kaldı. Bunun üzerine polis, kuyunun etrafında iki metre boyunda bir metre genişliğinde çukur kazdı. Taşla çevrili kuyunun içerisinde paketlenmiş halde muhimmat olduğunun belirlenmesinin ardından, kurulması muhtemel bubi tuzağına karşı alana sinyal kesici jummer yerleştirildi. Kuyuda herhangi bir tuzağın olmadığının belirlenmesiyle özel kıyafetli iki bomba uzmanı ele geçirilen muhimmatı tek tek çıkardı. Krokide, cephaneliğin bulunduğu kuyudan yaklaşık 20 metre ileride de muhimmat olduğunun gösterilmesi üzerine savcı buranın da kazılması talimatını verdi. Patlayıcı maddelere duyarlı polis köpeklerinin belirlediği alanın kazılmasına başlandı. Çalışmalara bu sabaha kadar ara verildi.

olay yeri video
    <!-- m --><a class="postlink" href="http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=5&vid=3026">http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Vide ... 5&vid=3026</a><!-- m -->

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

dur bakalaım daha neler cıkaçak 17 bin küsür faili meçhul çinayet bunların elinin altıncan cıkmış az kaldı dur bakalım bunun sonu nere varaçak asıl başkanlarını cok merek ediyom bu vatan hayınlerinin

3. guvercinurfa

sonları geldi dogan:) neysem siyasi yorum yapmayak fazla

4. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

yok yok fehmi siyasi yorum deilde. aktütün baskını unutulmaz abiii unutulmaz.... kaç saat boyunca çatışma oluyor ve hıc bı yardım ve destek gelmıyor.. asıl bunun hesabı sorulsun o adilerden...

5. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

ellerıne saglık zeynal abıcımm saolassınn :D

6. hacibes

hacibes New Member Üye

ya istiklal ya ölüm :)

7. guvercinurfa

hala cıkıyo zaten:D arkadaslar yorumlar için teşekkürler

8. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

kendım ettım kendım buldum adlı sarkıya ıstınaden kendım kazdım kendım gomdum sonrada aradım buldum dıyorum hıç bır salak hele bu son olaylardan sonra evınde veya yakınında harıta barındırmaz

Sayfayı Paylaş