yemleme

Konusu 'Üretim, Verimlilik, Yöntemler' forumundadır ve dinamit tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. dinamit

dinamit New Member Üye

anladığım kadarıyla bir çok yetiştirici kuilarına yemleme şeklinde yem veriyor belirli saatlerde belirli miktarda. ben ise devamlı yemliği dolu tutuyorum ve hatta ayrı bir yemliktede granür besi yemleri veriyorum.

iki yemleme arasında fark nedir acaba_? yada ben yanlışmı yapıyorum_?

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

yanlış yapıyorsun sürekli önlerinde yem tutmak dogru degil çok yer yag baglar ve üremesi bile bitebilir. granür yeme alıstırma kusu hatta haftada bir ver oda bir övün ver sen normal karışık yem ver daha iyi kendine v eişin egöre yem saatleri belirle mesela sabah 7 aksam 10da geliyorsan hayvan cok ac kalabilir. ama sabah 7 aksam 5 geliyorsan normaldir bunun gibi kendine yemleme sistemi olustur ben mesela gec gelecegim günler sabah 7 de yemliyorsam bir avuc fazla veriyorum yedigini yiyiyor yemedigi kalıyor kalanı sonra yiyiyor ben gelene kadar aç kalmıyor önlerinde az bişe yem bırakabilirsin ama sürekli degil duruma göre işin müsaitse sabah ver az bişe öglen ver akşam ful yemle ama senki çiftli o yüzden ona göre işene göre ayarla ama günde 2 kez yeterli bence sabah akşam. fazla yem zararlıdır.

3. dinamit

dinamit New Member Üye

tamam bi ayarlama yapmaya çalışıcam.

Sayfayı Paylaş