yavrumun ayağı eğildi

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve buludi tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. buludi

buludi New Member Üye

Arkadaşlar 1 haftalık bir yavru filo kuşum var ama ayağı eğildi yanlara doğru kayganlaştı düzelmesi için ne yapmam gerekir? Altında çalı, çırpı olduğu halde eğildi. Yardımcı olabilirmisiniz bana lütfen:(

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

çalı çırpıda olsa sanırım yuvalık kaygan bir malzemeden yapılmş eger öleyse yuvalıgı değiştir. ana babada acemiyse yeni yavru bakıyorlarsa fazla sert yatıyor olabilir.o kuşla ilğilen yoksa sakat kalır kesmek zorunda kalırsın hiç bilmiyorsan al ana babanın altından kendin besle.

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ahmet haklı birde şöyle yap en çok hangi ayagı egiliyosa bir bez parçası ile bagla onuda nasıl yapayım diyorsan çok egiln ayagı çok sıkmayacak şekilde bez parcası ile önce çok egri olan ayagı dirsek üstünden bir dügümle bagla sonra bez parcasının geri kalanını diger bacaga götür onada bir dügüm at sonra yine arta kalan bez parcasını iki ayagıda ortada boşluk bırakacak sekilde birbirine yan gelecek bicimde sar oturabilmesini sagla 1 hafta içinde mutlaka egirilik gidecktir sanmıyorum pek egri kalsın. düzelir inş

4. mehmet boran

mehmet boran Member

yavru kaç günlük ona göre tedavi uygula eyer yavru daha yeni tüyleniyorsa yani bi 20 30günlükse fehminin söylediklerini uygula %70 düzelir ama daha büyükse hiç ugraşma kemikleri sertleşmiştir düzelmesi çok zor

5. bozo12

bozo12 New Member Üye

bizmde ole olıor ayaklarına ip bağlıoz

6. hacibes

hacibes New Member Üye

hayret düzeliyormus benim 1 tane basima geldi ellemedi yamuk ayakla hala yasiyor takla bile atiyor hemde sakir sakir :D

7. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

eger sert ıse klemıkler
    veterıner sanırım kırıp duzeltecek acı verecektır yuvalıklara zamanında dıkkat edılmelı

Sayfayı Paylaş