Yardım ve önerileriniz alabilirkiyim

Konusu 'Bakım, Salmalar, Malzemeler' forumundadır ve Aybars1979 tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Aybars1979

  Aybars1979 New Member Üye

  Selamlar. Yeni bir çift güvercin geldi. Öncelikle merak ettiklerim

  1-kafessin ortadaki yarım katı kaldirmalimiyim?
  2- resimlerden kuşların cinsiyeti bellidir. Oluyormu? Biri sürekli diğerinin havasına gidiyor sanırım böyle bişey okumuştum.
  3. Bunkar tahminen yaşını nasıl anlariz
  4. Apartman balkonundayim ucurmuyorum komşular bilmesinde die :struggle: ucursam komşular nasıl bir sıkıntı verebilirler??
  5-usuyor olabilirler?
  Not: ilk defa beslemeye başladım yeniyim.
  Sayg.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. mustafavilgen

  mustafavilgen Member

  Merhaba Aybars, öncelikle aramıza hoşgeldin.

  Kuşlarının cinsi Rostov

  1. Soru için, bence arada ki rafı kaldırma, fazlasıyla büyük aksine dikey iki parçayla bölerek ve içlerine birer folluk koyarak 4 adet yuva elde et.

  2. Soru için, tam emin olmamakla birlikte, 2.fotada sağdaki erkek, soldaki dişi olabilir. Fakat, tam olarak emin değilim. (Diğer arkadaşlarında yorumlarını beklemelisin). Eğer kuşlar genç ise zamanla belli olacaktır.

  3. Soru için, tam anlamıyla yaşlarının anlaşılması zordur. Fakat ayak altlarının nasırlaşmış olması ve burun etlerini şeklinden daha iyi anlamaya çalışsakta tam olarak anlaşılmamaktadır. Ama senin kuşların çok yaşlı görünmüyorlar.

  4. Soru için, komşuya göre değişir. Balkonlarında sürekli çamaşır asılıyorsa ve huysuzlarsa bir zaman sonra problem olabilir.

  5. Soru için, sen kuşların günlük yemlerini ve sularını tazelemeye ve vermeye devam et. Bu sitedeki geçmişte yazılmış, görüş, öneri ve tavsiyeleri takip edersen zaman içinde konu hakkında daha net fikirlerin oluşacaktır.

  Antalya'dan selamlar saygılar..
   
 3. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  1- Kaldırabilirsin daha güzel olur mustafanın dediği gibi 4 parçalı yuvalıkta yapabilirsin.

  2-Kuşların çiftli biri dişi biri erkek

  3-Bunlar tahminen 2 yaşındadır

  4-Bu kuşlar uçmaz süs kuşudur. Komşularla iyi geçintikten sonra bişe demeye hakları yok ama uçurursan sorun olabilir. Çünkü ucurdugun zaman onların balkonuna konma durumları olur eşyalarına pislerler tüy dökerler buna kızabilirler. Uçurmadıgın zaman bişe edemezler keyfine bak.

  5-Kışın her kuş üşür kümesinin önüne hava alacak şekilde çadır yaptır 4 bir etrafını kapat ön tarafınada yaptır ama rahat hava alacak şekilde olsun. Ayrıca güzel yemlerle besle bir sorun olmaz
   
 4. Aybars1979

  Aybars1979 New Member Üye

  Kuşların cinsi Selçuklu rostov a benziyor ama degiler. Kümes daha 3-5 günlük ve aceleye geldi eksiği çok zamanla tamamlayacagim. En azından hafta sonu ucursam geri dönerlermi yuvaya? Komşular pek balkona çıkan tipler diil. Mercimek,bulgur,buğday ve fig karışımı veriyorum teyze oğlu muhabbet kuşu için aldığı vitaminli Yemleri bana verdi azar azar ondan veriyorum. İlk gün haşlanmış yumurta vermiştim yeniden vermemizi onerirmisiniz
   
 5. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  yumurta çok verme alışmasınlar muhabet kuşu yeminide diger yemlere kat ver tek olarak kullanma. haftada bir kez uçan kuştan randuman alamazsın genelde performansı yüksek kuşlar hergün uçurulur
   
 6. sabani07

  sabani07 Member Üye

  bunlar daha genc kuşlar yaşlı degiller atmacada hertürlü kötülükten kuşlarını korusun ALLAH
   

Sayfayı Paylaş