ucuramıyorum dedigim kuş taklaya boguldu

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve sabani07 tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

kuşlarımdan birtanesi bugun takla ata ata baya yükseldi sonra gözden kayboldu bekledim ama dönmedi sordum dedilerki sıka düşmüş dediler yere düşmesse gelir dediler ama okadar sıka düşmedi taklayı atıp ikincide denediginde zorlanıordu görüşleriniz nedir arkadaşlar

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

yarın gelir eğer düşmüşse kedi yakalamazsa veya başka kuşcuya inmese gelir takladan düşmüştür

3. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi sürekli sen cvp verdigin icin ayrıyetten tesekkürler bu sitede sanki senden başka adma yokmus gibi sürekli seni yoruyoruz kusura bakma kardes bu kuş benim yavrum benim kümesimin kuşu ymurtadan burada cıktı 5 6 aylık eke sayılır fakat baya bi kayboldu fehmi İNŞALLAH döner NEDİYORSUn BU KONUDA

4. guvercinurfa

evi biliyordur çevrende başka kuşcu yoksa yakalanmaz döner yavrudan kuş evi unutmaz. benden başka yorum yapmayana gelince eskiden sitemiz çok güzeldi çok kalabalıktık ama sagolsunlar facebook sevdası yüzünden bizi yarı yolda koydular o yüzden sayımız azaldı kusura bakmayın

5. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

Bende taklacı ve şebab besliyorum düşmesi normal çok takladan düşüyor.

6. sabani07

sabani07 Member Üye

hasan beslesigine sevindim
    [hr]
    est fehmi İNŞALLAH adam cogalır

7. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

urfada yuvarlağa düştü deriz senkide öyle olmuş olmalı genelde evi bulana kadar bir kaç gün sürüyor

8. sabani07

sabani07 Member Üye

geldi cok sükür fakat cok sert takla atmıyor yeni takla atan kuş gibi ses cıkmıyor ama cok fazla takla atıyor tüy deişimi atlattı sayılır daha 4 5 aylık kuş bişeye yaramaz dedikleri kuş maşallah iyi olacak boş konusan cok hokkabaaz var kulak asmayın arkadaşlar bi kuş yavruluktan cıkınca en az 1 yaşına varana kadar oynamaya bilir bunlara dikkat edin
    [hr]
    yani anlıcanız her kafadan bir ses cıkmıyor bin ses cıkıyor . herkez bişeyler söylüyor yok kanadını cekme yok arka kuyruklarını cek ölede bölede bişeyler söylyorlar arkadaşlar sizler nasil insan oğlu yaratılış özelligi yürümeyi ögreniyorsanız kuşlarda hem tüyden hem ucmadan hem kanattan ne olacagını genetik olarak bilirler bu yaratılış özelligi kimseye kulak asmayın cokkkkk eski kuşculardan en az yaşı 45 50 olan kuscularla görüşün yeni yetmeler bir cok şey cıkartmış sacma sapan işler bak ikitane cakmaklı kuşum var yıllarca kuş beşlemiş birisi dediki ya bu kuşlardan adam olmaz dedimki zamanı gelince göreceksin şimdi bu kuşlar yeni taklaya başladı cünkü anası babası iyiyse ve hatta kuş dedeye bile cekebilir bunuda bilmek gerekli kuş zamanı gelince ucar hic üstüne gitmeyin poşet sallamayın bu şekilde bişeyler yapmayın herkeze güzel ucurumlar ve izlemeler

9. guvercinurfa

sen moralini bozma kimseninde dedigine bakma. keyfine kendine besle

10. sabani07

sabani07 Member Üye

saol fehmi tskler

Sayfayı Paylaş