Türkler Microsoft'u hackledi!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

Türkler Microsoft'u hackledi!
    Türkler Microsoft'u bile hackledi. Üstelik de siteye Türkçe bir mesaj bıraktılar. Olay Microsoft'ta şok etkisi yarattı!
    Microsoft'un resmi web sitesi, bir grup Türk hacker tarafından çökertildi. Sitenin ana sayfasına bayram mesajı bırakıldı.

Shiftdelete.net'in haberine göre bir grup hacker, Microsoft'un İrlanda ofisine ait resmi web sitesini hack'ledi. Microsoft.ie adresini, sunucunun güvenlik açığından faydalanarak hack eden korsanların Türk olması ve siteye Türkçe mesaj bırakmaları da şaşkınlık yarattı.

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN MESAJI

Diğer işletim sistemlerine göre daha güvenli olan Windows Server 2008'in neden bu sunucuda kullanılmadığı ve siteye bırakılan "Bayramınız mübarek olsun" mesajı, yabancı basında geniş yer bulmuş durumda.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

helal olsun valla:D ama bu haber eskidi bence

3. Supervisor

Supervisor Member Yönetim Üyesi

Bu haber yeni değil ki kurban bayramında ya da ramazan bayramında olmuştu bu olay :)

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

ne mutlu TÜRKÜM diyene :lol: :lol:

5. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

walla her ne ise bu tarihte 11 Aralık 2008 Perşembe 00:36 eklenmiş aldıgım sıteye.. her ne zaman eklenmıs olursa olsun. adamların ne mutlu turkum dıyene demek ıstemış ahmetin dediği gibi

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

burda fehmin parmagı far öle koki:D

7. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

bende hissettim doğan :) çaktırma :)

8. hacibes

hacibes New Member Üye

nalet olsun tamam yogun baskilara dayanamiyorum hackleyen kisi bendim itiraf ediyorum :p

Sayfayı Paylaş