slm

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve tutu tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. tutu

tutu New Member Üye

slm 1hafta önce 1 çift hünkari almıstım yalnız erkeğın ayağında 3 gundur aksama var
    ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sewinirim teşekkürler...

2. ibo

ibo Active Member Üye

ayagında herhangi bir şişlik varmı? ve iki ayakmı aksıyor tek ayakmı

3. tutu

tutu New Member Üye

sadece sol ayakta sorun oldu :( ayakta hiç bi şişlik falan yok

4. ibo

ibo Active Member Üye

Dekort hap alın 2 günde bir yarım yarım verin tam hap vermeyin kuşa agır gelir.

5. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

İncimiştir incik merhemi sürün

6. tutu

tutu New Member Üye

tmm teşekkür ederim sağolun

7. sabani07

sabani07 Member Üye

1 hafta icerisinde aksama yarıya düşmesse eyer ozaman ilac kullanın kuşlara zırt pırt ilac tedavisi uygulanmaz eskiden böyle şeyler yoktu nereden cıkarttılar bu işleri anlayamıyorum kuş hasta olur ozamanda sarımsak limon elma sirkesi icireilirsin suyuna katabilirsin ama bu yok ilac ver igne vur kuşa felan igne vuruyorlar ya teknoloji cok gelişti yada ben geride kaldım kusura bakmayın

8. tutu

tutu New Member Üye

napim verimmi vermeyimmi?

9. sabani07

sabani07 Member Üye

GENE söylüyorum ya teknoloji cok gelişti yada ben cok geri kaldım .verme desem yanlış olur ver desemde yanlış olur ...

fakat şöyle yap tutu bak biraz bekle 1 hafta icerisinde aksaklık kırık yoksa düzelir ilac sanırım agrısı icindir eyer bilmiyorum dene belki faydası olur cok aksamıyorsa yavaş yavaş düzeliyorsa biraz bekle öyle hemen ilac kullanma kuşlara ilac agrısı icinse ver cok şişkinse ayağı yürüyemiyorsa ver derim ama şunu söylemek istiyorum kuşlara her zırt pırt ilac vermek bence yanlış ama sen gene kullan ilaclarını İNŞALLAH faydası olur biz eskiden bilmezdik ilac felan o yüzden yazdım gene söylüyorum teknoloji geliştikce rant genişliyor
    [hr]
    İNŞALLAH düzelir

10. tutu

tutu New Member Üye

tmm bıraz bekleyim ozaman tşk ederim

11. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Sayın tutu büyük ihtimal incinme olmuştur urlanma şişkinlik yoksa zamanla geçecektir. O kuşun ayaklarını kontrol ediniz bakın aksıyan ayak sıcakmı eğer sıcaksa inciktir soguk ama aksaksa ya urlanacaktır yada şişecektir şişme olursa samonelladanda olabilir. Bunlara dikkat ettikten sonra eğer ayak sıcak ise BENGAY dediğimiz incik merheminden aksıyan ayaga az bişe sürerek ovalayınız. Dekor hapa gelince dekor kortizondur bu tür agrılara aksaklıklara iyi geliyor küçük haptır ama ağır haptır 2 gün ara ile yarım yarım verirseniz iyi gelecektir 1 hap bir kuşa yeter fazla vermeyiniz. Fakat samonella başlangıcı ise ayakda sıcaklık olmaz zamanla ishal olur ateş olur ayakta tutulma kütürüm olma olur ve ayak su toplar şişer bununda tedavisi farklıdır. Ura gelince ur zamanla yavaşça şişer onunda ignesi var vurur kututursun. Şaban bey ilaç verme demiş limonla sirkeyle tedaviler bitti artık hiç bir limon samonella, kıhlama,sümük, göz sulanmasını geçirmez. Elma sirkesi sadece sürekli verilirse ara ara içme sularında samonella olmuş kuşu çabuk halder düşürmez çok etkili olmaz samonellası yoksa antibiyotik kullanmak şart.

12. sabani07

sabani07 Member Üye

saygılar fehmi

13. tutu

tutu New Member Üye

hünkari çiftim

Ekli Dosyalar:

14. tutu

tutu New Member Üye

yavruya bakan erkek postalarım...
    [hr]
    .....

Ekli Dosyalar:

15. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Hünkarileriniz çok güzeller. Yalnız postalarınızın biri posta biri degil beyaz olan posta digeri degil

16. tutu

tutu New Member Üye

posta kırması ozaman :)

17. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

o kuş posta değil taklacıya benziyor

18. sabani07

sabani07 Member Üye

tutunun kuşlarının altına serdigi nedir? bende kuşların altına böyle bişeyler sermek istiyorum nedir o samanmı ? kuşlara zararı olurmu

19. tutu

tutu New Member Üye

samanla çampürünü karıştırıp yuvalarına koyuyorum

20. sabani07

sabani07 Member Üye

nerden bulabilirim onları nerede satılır acaba ?
    [hr]
    kuşlara bi zararı varmı tutu faydalımı ? bunların cevabını verirmisin nereden bulabiliriz ?

Sayfayı Paylaş