SEFA TOKYÜREK (ADANA)

Konusu 'Şebab Güvercinler' forumundadır ve urfalımehmet tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. urfalımehmet

urfalımehmet New Member Üye

Selamün Aleyküm Arkadaşlar Erzurumlu Sefa Tokyürek Abimizin Güvercinlerini sizinle paylaşmak istedim. Kendisi bu Şebab güvercinlerine çok büyük emek vermiş bir abimizdir ve Türkiyeye mal olmuş Çok büyük ustalardan biridir ve Şebab güvercini besleyen bir çok kardeşlerimiz tarafından çok iyi tanınan biridir. Kendisine Huzurlarınızda bu güvercinlere verdiği hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Bu fotğrafları çeken Sayın Mardinli Ahmet Korkut Çeken Kardeşimizede emeğinden dolayı teşekkür ederim. Sefa Abinin Tel. GSM: 0 536 279 52 62 Saygılar.

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

mehmet abi ellerine sağlık sefa bey hayrını görsün bol yavrulu sezonlar inşallah..

3. mirocu sercan

mirocu sercan New Member Üye

mehmet abıcımm ellerınee saglıkk bızlerlee degerlı abımızınn kuslarını paylastııgınn ıcınn massallahh cokk guzell kuslarr allahh nazardan saklasın

4. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

ellerine emeğine sağlık mehmet abi. cok degerli bir abimizi bi büyüğümüzü bizlerle paylaştıgın ıcın tesekkur ederim. şebab kuşları ile ilgilenen hemen hemen herkes duymuştur sefa abimizi. çok iyi bir yetiştiricidir kendisi. arkdaslar 3, RESİMDE sefa abinin yanında bulunan kişi ADIYAMANIMIZIN KUŞ SEVERLER VE YETİŞTİRİCİLER DERNEK BAŞKANI SAYIN NİZAMETTİN FİDANCIDIR. saolsun Başkanımız adıyamanda düzenlenen festivale çok emek vermişti. ben yurt dışında oldugum için malesef katılamamıstım ama olsun. duyduklarım benı tatmın etti zaten. ELLERİNE SAĞLIK MEHMET ABİ TEKRAR.

5. hacibes

hacibes New Member Üye

paylasim icin tesekkürler

6. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

mehmet abi güzel bir paylasım olmus ellerinize sağlık.kuslar harikalar sefa bey en güzel günlerde beslesin

7. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

abim eline emegine saglık paylaşım
    için tşkler kuşların maşallahı var

8. kuscu34

kuscu34 New Member Üye

AHMET BEY ELLERİNİZE SAĞLIK. SEFA BEY KUSLARININ TUYUNCE HAYRINI GORSUN..

9. urfalımehmet

Selamün Aleyküm Arkadaşlar 24-1-2009 Tarihinde Samsundan Sinan hoca kardeşimiz misafirimiz oldu ve sinan hoca ile beraber Samsunlu Hüseyin balcı kardeşimiz Şanlı Urfa Suruçlu Kasap Hacı Hakan Kardeşimizle Beraber Sefa abinin misafiri olduk Allah sizlerden ve Sefa abiden razı olsun bizi çok güzel bir şekilde ağırladı bende bu ziyaretimizi sizinle paylaşmak istedim resimleri gece çektiğimiz için resimler pek iyi çıkmadı ama yinede sizinle paylaşmak istedim. Resimleri Ben çektim resimde bazı kuşların ağızları kara çıkmış kuşların ağızları çok beyazdır çektiğimiz makineden ve gece oluşundan kaynaklanmaktadır Sefa abinin kuşlarıda kendisi gibi çok güzeldir ve Sefa abinin başta site yöneticileri ve emeği geçen bütün kardeşlerimize ve bu forumun bütün üyelerine sonsuz selamı var ve onuda Allahın izniyle bu foruma üye edeceğiz bu Türkiyede bir ilk olacak Çünkü Sefa abi hiç bir foruma bundan önce üye olmamıştır. Allaha emanet olun.Saygılarımla

10. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

Allah selamı verendende getirende razı olsun mehmet abi ellerine sağlık degerli abilerimizi aramızda görmek bizleride çok mutlu ediyor onlardan öğrenecek çok şeyimiz oldugunu biliyoruz tekrar ellerine sağlık..

11. emin

emin New Member Üye

alah tüyü kadar hayrını göstersin iyi kuşlar

12. akrep

akrep New Member Üye

çok iyi bir çalışma olmuş ağam ellerine sağlık

13. urfalımehmet

Arkadaşlar hepinize Sefa Tokyürek adına yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. Bizim buradaki amacımız siz değerli kardeşlerimize bu işe emek vermiş ve usta kardeşlerimizi sizinle paylaşmak. Bizim bu hareketimizi her halde takdir edersiniz Bizim gönlümüzde karekterimizde asla haset ve kıskançlık yoktur. Bunun böyle olduğunu bizi yakından tanıyan kardeşlerimiz çok iyi bilir. Aksi şekilde bazı kişilerin yaptığı gibi sadece millet bizi tanısın ve bizim güvercinlerimizi bilsin tanısın diye uğraşırdık. Ama hayatımız boyunca asla böyle ucuz bir duruma düşmedik bundan sonrada düşmeyiz Allahın izniyle. Biz isterizki bu işe gönül vermiş kardeşlerimizin elinde Dünyanın en iyi güvercinleri olsun Biz bununla gurur duyarız ve isterizki bu işe emek veren bütün ustaları yeni bu işe başlamış kardeşlerimiz tanısın. Yani kendimizi bu işte hiç bir zaman en başa koymayız ve tevazuda bulunma erdeminide büyüklerimizden çok iyi öğrenmişizdir. Allah sizi sevdiklerinizi ve güvercinlerinizi Esirgesin. Allah bahtınızı ve yolunuzu her zaman açık etsin. Saygılar

14. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

mehmet abi tek kelime ile baş tacısın. aynen tüm düşüncelerimizi okuyormuşçasına yazmışsın. abi gerçekten bizde kuşumuz tanınsın olayı yok. burdaki herkes eşit senin benden bilgi farkın olur onun dısında sende ınsansın bende ınsanım. sendede iki el bi ağız war bendede. Bu foruma giren kişi kuşum tanınsın olayını unutsun. bize dost lazım yemişim kuşunu. ne guzel bir sohbet ortamı. Sefa beye de tüm forum adına selamlarımızı iletirsin abi. gelsin üye olsun baş tacıdır. sitemize üye olan tüm arkadaşlarımız baş tacıdır. bizde ayrım gayrım yoktur. seviyesini adabını koruyan her kişiye kapımız her daim açıktır. Resimler için çok teşekkürler abi. sen çekip burya atma nezaketınde bulunmussun allah razı olsun. inşallah herşey gönlünce olur. kendine iyi bak. ALLAH (c.c) her daim YAR VE YARDIMCIN OLSUN

15. urfalımehmet

Estağfirullah Zeynal kardaşım sizler bizim başımızın tacısınız. Biz yukarıdaki yazıyı kimsenin başının tacı olalım diye yazmadık. Bazı forumlarda gördüğümüz ve şahit olduğumuz bazı meseleler yüzünden bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk bazı genç kardeşlerimiz bu bahsettiğimiz tevazu konusundan bir örnek alsın ve kendi dalında en iyi bile olsa tevazuyu elden bırakmasın ve büyüğüne saygı küçüğüne sevgi duysun diye yazdık çünkü sağ olsun bazı büyüklerimizdende biz bunu böyle öğrendik. Mesela benim Babamın bize bir nasihatı vardır der oğul Toprak olun toprağa bastıkça toprak enginleşir. Ama topraktan Gül Biter Buğday biter her türlü meyve sebze biter kısaca insanlık için faydalı her şey topraktan gelir ve Adem A.S. da topraktan yaratılmıştır toprağa gider. Engin olun der. Ateş olmayın ateşe rüzgar vurdukça ateş alevlenir yükselir ve önüne gelen her şeyi yakar yıkar. Şeytan ibliside Ateşten yaratılmıştır. Narı cehenneme gider. Mağrurlanmayın der. Çünkü Şeytan mağrurlanmıştır ve akabinde helak olmuştur. İşte Büyüklerimizden bunları öğrendik Allah sizlerden ve bütün büyüklerimizden Razı olsun. İşte bizde büyüklerimizden alçak gönüllü olmayı öğrendik ve tatbik etmeye çalışıyoruz. İnsanlık meziyetini taşıyan her kez bizim BAŞIMIZIN TACIDIR. Allah'a emanet ol. Saygılarımla

16. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

bu guzellıklerı gordukten sonra kendı kendıme dedım bızde kuscumuyuz sızler gercek kus besleyıcılerısınız bızler daha yolun çook basındayız allah emeklerınızı bosuna çıkarmasın çok guzel kusalr paylastıgın ıcın yurekten tesekkurler abım

17. urfalımehmet

Estağfirullah Uluhanmert Kardeşim Senin gibi kardeşlerimiz bizim başımızın tacıdır ve soy ismin gibi Mert'sin Sizin gibi Kardeşlerimizin bu işe gönül verişlerine bizde hayranız. Çünkü hem bu işe gönül vermişsiniz hemde bu işe gönülverenlere Böyle Kaliteli bir Forum hazırlamışsınız ve bu güvercin meraklılarını bir araya getirerek Büyük bir hizmet ve Emek veriyorsunuz Elinize emeğinize sağlık. Sizleri Saygıyla Selamlıyorum. Allah Sizleri Sevdiklerinizi ve Güvercinlerinizi Esirgesin. Allah Bahtınızı ve Yolunuzu Her Zaman Açık Etsin. Saygılar

18. ömer

ömer New Member Üye

yüzbinkere maşallah ALLAH(C.C)NAZARDAN KORUSUN..

19. nebi kuş KAYSERİ

nebi kuş KAYSERİ New Member Üye

farklı bir sitede tanıdım mehmet abiyi daha sonra msn adresini aldım kısa bir konuşmamız geçti. Hakikaten kaliteli bir abi benim için, yüzündeki tevazu kişilini etkilemiş. Mersin çocuğuyum ve mersinde kuşçuluk bizim çevremizde büyüklerimiz tarafından çok da saygın bir iş olarak görülmüyor. Bizler ne kadarda bu düşünceyi yıkmaya çalışsak iyi desek de çevremizdeki büyüklerimiz bizimle aynı düşünceleri paylaşmıyor. Mehmet abi gibi örnek insanlar oldukça Mersinde de bu işi yapan çok saygın insanlar olduğu bilinecek. Kişiliğiyle ve bu işi yapanların güzel insanlar olduğunu şahsıyla göstermesinden dolayı şahsına ve tüm güvercin severlere çok TEŞEKKÜR ederim.
    Ayrıca Zeynel Yörük kardeşimede yazdığı yorumdan(kardeşim diye hitap ettim güzelliğinden, benim yaşımın 32 olmasından dolayı) düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ederim. Kuşçuluk güzel bir hobi, hakikaten güzel insanlarıda bir araya getiriyor bu siteler sayesinde fakat farklı yerlerde gördüğüm bazı tasbip etmediğim konuşmalar burada yok umudum o ki olmaz insanlar bu siteyede rant ve kuşlarının rant sahibi olması için üye olup tabiri caiz ise ahkam kesmezler.
    SİTENİN YAPIMINDA EMEĞİ GEÇEN BU GÜZEL HOBİYE GÖNÜL VERMİŞ TÜM ABİLERİMİZE KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDERİM.

20. murat kaymak

murat kaymak New Member Üye

MEHMET agbeyim bu resimleri tum ste ıle paylaştıgın için sana cani gönulden teşekür eder ellerinden öperim böyle güzel şebap bakmak her kuşçunun yapabılecegi bi olay degil ben kendi payıma degıl içimden geçeni soylewyen bi insanım,ama yeni bi mardin kuşu bakmaya başladıgımdan veri sizi takip ediyorum.ve kuşlarınızın bi hayranıyım ALLAH nazarlardn saklasın dıyecegim abi her kez sizin gibi kuş bakmakla degil arkadaşlarla bu ortamı yaratmak önemli,bızım buralarda bu ortam nedeyse yok gibi ama sizinle tanışıp sızın deneyımlerınızı ögrenmek ısterım .

Sayfayı Paylaş