muhabbet üretimi

Konusu 'Muhabbet Kuşları' forumundadır ve ehselans tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. ehselans

ehselans New Member Üye

herkeze merhabalar, sayfaya yeni uye oldum gerçekten cok zengin bır sayfa, cok bılgı kazandım. Benim 2 çift muhabbet kuşum var birınden yavru aldım 4adet. Ve kuşları cok seviyorum, muhabbet kuşu uretımi yapmak ıstıyorum, bu işi en az sızler kadar biliyorum. Fakat uretımden para kazanabilirmiyim? Pazar varmı? Petshoplara satmak kolay mı? İlginıze şimdıden tesekkurler.

2. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

evet satabilirsin ama üretimhanen iyi olacak 2 veya 5 çiftle bu iş olmaz en az 10 kapes yani 10 çifttin olacak ilk baslarda üretim kazanasın çiftlilerini genç damızlıklardan elde etmen yararına olacaktır ayrıca petshoplara satacaksan sürümden kazanmayı deneyeceksin onun içinde büyük üretim hane bol çiftlin lazım ben birini tanıyorum adamda 250 çift var ortalama çift basına 2 yavru alıyor diyelim 500 yavru yapar yeri geliyor 15 tl veriyor yeri geliyor 10 tl veriyor bazı zamanlar bir çiftte 3 veya 4 yavru büyütme oluyor 500 adet yavru yerine 1000 adet alıyor o yüzden cok ucuz veriyor bu işi yapan cok oldu az öz kazan ama kazan mantıgı ile yola cıkarsan kazanırsın

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

fatih kardeşim dogru söylemiş üretirsin ama bol çiftlin olacak iyi bakacaksın damızlıklarından her birinden ortalama 3 yavru kalacakki kazanasın 1 veya 2 yavru büyüten damızlık zamanla seni zarara sokar söyle düşün bir yavru aldın yem parası bir yavruda diger giderler mama su hatta elektirik vs bir yavruda sana kar kalmalı yoksa cepten masrafa girer bişe anlamazsın 1000 yavruda yarısı gider yarısı sana kar kalmalı mantık bu

Sayfayı Paylaş