müsevvetmi daha yigit yoksa şamimi

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

arkadaşlar sizce müsevvetmi daha yigit ve sağlam oluyor yoksa şamimi benim için her ikiside iyi egitilirse ikiside yigit oluyor.

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

3. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

bence müsevvet

4. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

5. guvercinurfa

bence her ikiside neden derseniz adı üstüne filo kusu ayırım yapmak cok sacma cünkü iyi egitim verildimi karısmanında en iyisini yaparlar döküşlerinde son yıllarda telli üretim hanelerde tavuk gibi üretildiklerinden saglam olmadıkları söyleniyor ama bence iyi egitimle posta ve kırma kuslardan daha iyi karısma yapacak müsevet samı ag mverdi gibi filo kusları var

6. DoganBeq

arkadaşlar herkes müsevet söliyo sölermisiniz hiç şamlı ucurdunuzmu yawrudan ben her ikisinide ucurdum yawrudan müsevetde digit ama ayran gönüllülügü vardır şamlıda ise ayran gönüllük yokdur ucurdum ve bunu gördüm ha diyeçeksiniz belki senin ucurdugun müsevet yigit degildi alakasi yok çünkü ikisinide yawruken aldım ve kömede egittim iyi bi şamlı egitilmiş şamlı posta gibi uzak mesafeden gele bilir

7. guvercinurfa

bence yanlıs düşüniyorsun dogan her filo kusu yitig cıkar sen iyi egitememişsin veya o müsevete iyi emek vermedin belkide damarı iyi degildi

8. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

ben de müsevvet diyiyorum arkdaşlar çünkü ben de bi tane var kısmet olursa bu yıl karışmaya bırakacağam yavrudan bende ilk uçtu hayvan 2-3 gün gezdi bizim mahalleleri alt üst etti ondan sonra kımseye tutulmadan evi buldu :D ha şammıya gelince hi,ç beslemedğim için performan olarak ne kadar bence tartışılır herşey gönlünüzce olsun selamlarımla...[hr]

9. DoganBeq

valla onu bunu bilmem bence sizde bi yawru şamı alın ve postaların içinde ucurun demiyom gidin leylek gibi şamı alıp ucurun normal boyunda ve normal yawru bi şamlı

10. guvercinurfa

dogan benim sana anlattıgım gece döküşünü hatırladınmı ordaki samiyi ama orjinallik güzellik bakımından neydi askeridi askeri samılarda yigit cok cıkıyor biliyorum ama yinede ben hepsi yigittir diyorum. kirve seninde müsevvetin masallahı var kulagına fabrikaya in de bırakırken:)

11. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

kırve hatırlarsan şammı da aldık senle kısmet olmadı :D beslemek çarpık çıktı....

12. guvercinurfa

gecmiş olsun ne diyim ben samılarımı satıcam baska üretiem geciyorum süpriz:D

13. DoganBeq

dogrudur kirve[hr]
    valla onu bunu bilmem ben ucurdum gördüm onu söyledim tabi diger görüşlerede saygım sonsuz her kuşcunu görüşü farklıdır

14. serhanbelli

müsevvet ve şami yavrudan olursa her ikisinede diyecek hiçbir lafım olamaz ama ekeleşmiş kuş olarak bakarsak konuya ısrarla müsevvet diyorum ;)

15. guvercinurfa

şimdi piyasada olan hiç bir ekke filo kusundan cengaverlik beklemeyin bence yavru alın

16. DoganBeq

şunu bi gerçek bunu inkar edemem ekke bi müsevetle ekke bi şamlıyı hazır alıp yigitlik hangisinde sorsaniz müsevet derim ama yawrudan ucurulsa kesinlikle şamlı derim

17. serhanbelli

Doğan bende senin dediğin gibi yorumda bulundum demek yanlış anlaşılma yok ;)

18. guvercinurfa

valla onu bunu bilmem bende cok iyi kuslar var ucan cogu kendi yavrum nakıslımda var müsevetimde yavrudan aldım hepsi çok yavuz oldu ekkeleride yigittir ama hayvanlar ucmaya ucmaya unutmuslar ucmayı bence

Sayfayı Paylaş