müjdat gezen ak partiyi kızdırdı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Müjdat Gezen'i, komiklik yaparak hayatını kazan biri olarak biliyorum. Halka karşı komiklik yapmış. Halkla alay etmek hiç kimseye fayda sağlamaz'' dedi.

  Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Elitaş, dün Ankara yapılan "torba tasarı"yı protesto gösterisine ilişkin soru üzerine, milletin sesini her zaman dinlediklerini ve milletin menfaatleri doğrultusunda çalıştıklarını belirtti.

  Müjdat Gezen'in sözleri Elitaş, Sanatçı Müjdat Gezen'in, katıldığı bir televizyon programında AK Parti seçmeni ile ilgili kullandığı ifadeleri soran gazeteciye şu yanıtı verdi: "Müjdat Gezen'i, komiklik yaparak hayatını kazan biri olarak biliyorum. Halka karşı komiklik yapmış. Halkla alay etmek hiç kimseye fayda sağlamaz. Ekmek sebebi, kazanç sebebi halk olan insanların halkla alay etmeye hakları yoktur. Komiklik adına da yapsa hakları yoktur. Hayatları boyunca küfürü sanat olarak kabul eden insanlar, halka küfretmeyi de sanat sanıyorlar." AK PARTİLİ GENÇLER DEN PROTESTO AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Gençlik Kolları üyeleri, bir televizyon programında söylediği sözlerden dolayı tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen’i protesto etti.

  Beyoğlu’ndaki Müjdat Gezen Sanat Merkezi önünde toplanan grup, Gezen’in "Arena" isimli televizyon programında "Bazı anketlerde AKP’yi yüzde 50 gösteriyorlar. Aslında Aziz Nesin kriterlerine göre yüzde 60 çıkması gerekirdi" sözlerine tepki gösterdi.

  Grup adına basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir, Uğur Dündar’ın sunduğu, Yılmaz Özdil, Levent Kırca ve Müjdat Gezen’in konuk olduğu programda, Gezen’in AK Parti seçmenine açık açık "aptal" dediğini öne sürerek, "Halka açıkça hakaret ettiler. Milyonları aşağıladılar. Büyük ihtimalle televizyon ekranında olduklarını ve sokağa çıktıklarında bizim yüzümüze bakacaklarını unuttular" dedi.

  AK Parti’ye oy veren yüzde 47’lik kesimin "kendini bu ülkenin sahibi görenlerce aşağılandığını" iddia eden Kandemir, dünyanın hiçbir yerinde milyonlarca insana bu kadar aleni ve düzenli hakaret edilmediğini belirtti.

  Kandemir, AK Parti’ye oy verenlerin Türkiye nüfusunun yarısı olduğunu kaydetti.

  Program katılımcılarının özür dileyeceklerine aydın ve sanatçı olduklarını hatırlattıklarını belirten Kandemir, muhalefet ile hakaret arasındaki farkı bildiklerini ve oy verdikleri partiyi desteklemeyenlere hakaret etmeyecek kadar siyasi terbiyelerinin olduğunu söyledi.

  MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ? Uğur Dündar ve Nedim Şener’in hazırlayıp sunduğu Arena programına katılan Müjdat Gezen, Aziz Nesin’in yıllar önce söylediği belirtilen ‘Türkiye'nin yüzde 60'ı aptaldır' sözünü hatırlattı.

  Müjdat Gezen, “Bir ankette AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” dedi. Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar da Gezer'in sözlerine destek verdi. Öte yandan Levent Kırca'da programa katılanlar arasındaydı...
   
 2. AHMET ESEN

  AHMET ESEN Active Member Üye

  İlk bakışta hakaret gibi göründe aslında düşündürücü...
   
 3. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  bencede
   

Sayfayı Paylaş