kursakda yara

Konusu 'Hastalıklar, Salgınlar' forumundadır ve eray tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. eray

eray New Member Üye

yavru kuşumun kursagında ur gibi yara çıkmış yara dışı kabuk baglamış iç kısmı sanki iltihaplı gibi yarayı alıp dikiş atacaktım yavru oldugu için yapamadım ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.
    yavru yeme düşmüş uçma çagında

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

kuşun yarasını görmeden sağlıklı bişey söylemek doğru olmaz
    darbeye baglımı yoksa herhangi bir bakterinin yol açtıgı bir yaramı bilmek lazım
    yinede TERRAMYCİN yara merhemi kullanabilirsin antibakteriyel bir merhemdir.

3. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

batıkon da surebılırsın mıkrop uremez en azından ama ahmetınde dedıgı gıbı yarayı gormedıgımız ıcın saglıklı bılgı veremeyız

4. eray

eray New Member Üye

teşekkür ederim çok sağolun

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kardeş gırtlak kısmındamı yani gagadan asagıda olması lazım içi yaradır iltihaplıdır bakınca kuzunun kuryugu gibi bir hali vardır öyle bir belirti varsa kusu mutlaka ayır bulasırıdır o hastalıgın tam adını bilmiyorum ama bulasıcıdır bir ara bende oldu 100 kus kestim mecburiyetten denemedigim ilac kalmadı cözümü bulamadım taki harran üniversitesinde bir kanatlı uzmanı veterine fakültesi hocasına götürdüm amelyat etti hastalıgı cözdü sanırım senkide aynı ama her kusu amelyat edemeyecegimize göre söyle bir ilac verdi adı FLAGYL cocuk surubudur iç hastalıklarda kullanadabilirsin ben bunu kusların suyuna taze olmak kaydıyla 1 litreye bir yemek kasıgı koydum 5 gunde yarayı kurtuttu sonra yarayı agzında cıkart dedi onuda yaptım cıkardım amletyata gerek kalmadı 5 gun verdikten sonra söyle cıkar kusun yarasını bul en alta gagaya dogru hafifce yavas yavas sürükle göreceksin kurumus yara agızdan cıkacak duruma gelicektir biraz miden bulanır ama düzelir bu ilacın maliyeti 5 tldir.iç pazazitlerdede verebilirsin süper bir ilaçtır

6. benenginnn

benenginnn New Member Üye

kardes suyuna elma sirkesi koy

Sayfayı Paylaş