kuşları nasıl sağlamlaştırırım ?

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve kuşcuali27 tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. kuşcuali27

kuşcuali27 New Member Üye

benim 10 uçanım var şimdi eski sattıgım bölüğüm böle degildi şimdiki kuşlar biraz gaypak yani her parlaga gidiyorlar bu kaşları nasıl yiğitleştiririm lütfen yardım edin her kuşçunun kendine has tüyoları vardır yardım ederseniz sevinirim.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kuş alırken dikkat et mal kuş alma mal kuş bellidir zaten çok öter çok kudurur mezatta dersin babasının damı. ayrıca şuan tüy zamanı kuşlardan çok randuman bekleme 11 aya kadar en kral kuş bile hamlar uçamaz kırpım ve tüy zamanı daha bitmedi şuan kuşlar tüyde yapman gereken bol bol duş aldır ve dışarda bırak yayılsınlar 10 ayın 20 si gibi ucurmaya basla tüy filan derdi kalmaz bunuda sakın unutma dışarda dam bekleyen kuş çok saglam olur kümes içinde yatan kusdan bişe çıkmaz

3. sabani07

sabani07 Member Üye

taklacı icinde gecerlimi fehmi söyledigin sabah salayım ozaman damda yayılsın yavrular 11 . ay gibide kovalayım

4. guvercinurfa

taklacı içinde geçerli ama damına kedi gelmeyecek ve kusların ürküp uçmayacak kardeşim damını iyi bilen kuşa bişe olmaz

5. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi artık 12 tane yavrum ikindinden sonra 3 4 aylık olan bu yavruları bir kez yemnliyorum karınları iyice doyacak halde iken sonra hic ellemiyorum damda catıda yani yayılıyorlar ertesi günde ac olunca iki iki hafifce ucuruyorum binanın etrafında 3 5 tur atıyorlar dama iniyorlar zorlamıyorum bakalım sabır edelim inşallah bunlar buyunce başka catıya atmassa ac karnına baya bi ucarlar inşallah başka catıya kondurmamaya calısıyorum zorlamıyorum ucsun diye

guvercinurfa bunu beğendi.
  6. guvercinurfa

iyi yapıyorsun şuan türkiye geneli kuşlar tüyde ve dinlenme mevsiminde şuan uçurmak dogru degil son 1 ayları kaldı

7. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi ama tüye girmedik kular var bende onları kovalasam yada tüylerini düzen ve sadece kıyruklarının arasında bosluk olanlar var onlarıda kovalasam nasıl olur vede kardesim 2 gündür sürekli baska dama atan kusumu ac burakıyorum bi deneyecegim sabah ucuracagim acaba ucacakmı yoksa baska dama atacakmı bakacaz

8. urfalıkadir

urfalıkadir Member Üye

tüye girmiş hiç bir kuşu uçurmayın beyler bu mevsimde kuş uçmaz dama düşmeleri ondan

sabani07 bunu beğendi.
  9. guvercinurfa

şaban şuan kuş uçum ayı degil kuşlar tüyde ve kanlı tüy canlarını acıtıyor kadir abide söylemiş şuan hiç bir kuş randumanlı uçamaz daha 20 gün 1 ay var tüy bitmesine

10. sabani07

sabani07 Member Üye

tsk kardesim

11. sabani07

sabani07 Member Üye

2 tane güvercinim tüyden cıktı ac ucurmaya calısıyorrum biraz yükseliyorlar binaların üstüne yükseliyorlar 3 yada 5 dakika ucunca hemen yere cekiyorum kus gösterip bu süreyi İNŞAALLAH 10 15 20 günde üstüne nekadar ekleyebilirse kus 1 saat ucana kadar bu sekilde egtim vermeye basladım demekk oluyorki tok güvercin ucmadıgı gibide yükselmiyorda ac olunca hem ucuyor hem yükseliyor buda benim istedigim gibi yüksek ucucu ırkı gibi bakalım dedigim gibi günden güne üstüne ekleyebilirsek bakacaz inşallah

12. fırat68

fırat68 Active Member Üye

kardeş tok kuş uçarsa rahatsız olur ve hasta olur mesela sen yemek yedikden sonra gidip halı sahada top oynayabilirmisin bunlarda öyle karnı ful doymus kuş ucmaz cinsi ne olursa olsun

13. sabani07

sabani07 Member Üye

günde bir kez yemliyorum firat başka vermemeye calısıyorum ac olunca ucuyorlar tok olunca ucmuyorlar daha yükseklere buluta kadar nasıl cekebiliriz kuşları bn yüksek ucucu ırkı severim kuşlarımı yüksek ucucu olarak ucurmak istiyorum bu mümkün olabiliyormu ALLAHIN izni ile

14. guvercinurfa

kuşlarının resimlerini çek siteye at görelim yüksek uçarmı uçmazmı söyleriz sana. ayrıca çok yüksek uçmasını istiyorsan bango yada tip besle baskada olabilir taklacılar çok yüksek uçmaz

15. sabani07

sabani07 Member Üye

yüksek ucan taklacılarda var fehmi kardesim havada bulutta kadar cıkanlar var

16. sabani07

sabani07 Member Üye

bendeki ırk yüksek ucucu taklacı kızıl diyorlar su benim fotodaki resimin aynısından var ırk olarak taklacı yüksek ucan kuşlar t,p olarak kepezli güllü tek ırk bunlar kepezlilerin cok yükseklere cıktıgını duydum katalan güvrtcinleride g genelde arka kepez yüksek ucucu kuşlar iclerinden ucmaya müsait isteklileri ucurmaya calsısacagim ALLAHIN izni ile yüksek ucucular anası babası yüksek uctular 2 saate kadar uıctular buluta cıktılar nerdeyse yavrularıda cıkarabilirsek ona ugraşıyorum tek sorun hamlarsa bidaha yüksek ucmuyorlar ben ucuramadım hamladılar şimdi yavrularına ugraşıyorum tüy dönemi bitsin inşaallah ozaman bakacaz

17. guvercinurfa

tüy dönemi cıksın daha performansları artar ama yinede tiplergibi yüksek ucan ırk yok

18. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi bu tipler dediginden nerden bulabilirim kardes

19. sabani07

sabani07 Member Üye

normalde ben taklacı seerim ama bu kuşlar cok güzel

Ekli Dosyalar:

20. fırat68

fırat68 Active Member Üye

tipler istanbul izmir bursa oralarda var

Sayfayı Paylaş