Kesileceği yere kıbleye doğru kendi yattı,

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve AHMET ESEN tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. AHMET ESEN

  AHMET ESEN Active Member Üye

  Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, kurbanlık boğanın, kurban edileceği alana gelip yönü kıbleye doğru kesilmek üzere kendiliğinden yere yatması görenleri şaşırttı. Kurban sahipleri hayvanı kesmemeyi bile düşündü.
  Kurban için boğa aldıklarını belirten Mehmet Eroğlu, kurban pazarından 5 ortakla 4 bin 500TL'ye büyükbaş hayvan aldıklarının ifade ederek, "Bayram namazımızı kıldıktan sonra hayvanı, kesim için evimizin önündeki boş alana götürürken, kesim için açtığımız küçük çukurun yanına geldiğimizde hayvan kendiliğinden yönü kıbleye doğru olarak yattı. Biz hayretler içinde izledik. Çok şaşırdık. Acaba kesmesek, yerine başka bir hayvan kessek diye de düşünmedik değiliz." dedi.

  [​IMG]

  Kurbanlık boğanın kurban kesim yerine kendiliğinden yatması, diğer kurban ortaklarında da şaşkınlığa yolaçtığını ifade eden Eroğlu, "Tabi ki yüce Rabbimizin emridir, kurban kesimi, hali vakti yerinde olan herkes, dini vecibesini yerine getirmek için kurban keser. Fakat bizim 5 kişilik kurban etmek için aldığımız boğa bizi başka düşüncelere sevk etti. Hayvan kesim yerine gelerek kendiliğinden hiçbir şekilde fiziksel uygulama yapmadan beni kesin dercesine yönü kıbleye doğru bir şekilde yattı. Bizler bu duruma çok şaşırdık. Ayaklarını bağlamak istedik hayvan bağlatmak istemedi, fakat kalkmak için de bir girişimde bulunmadı. Her yıl binlerce hayvan kesilir, böyle bir olayı ne duyduk ne gördük." diye konuştu.
  Kurban ortaklarından 85 yaşındaki Ali Osman Bozkurt da ilk defa böyle bir olaya şahit olduğunu belirterek, "Ben bu yaşa kadar çok kurban kestim, fakat böyle kendiliğinden gelip yatıp, beni kurban edin dercesine böyle bir olaya şahit olmadım. Çok şaşırdık Yüce Yaradan'ın takdiri diyorum." dedi.
   
 2. DoganBeq

  DoganBeq Active Member Üye

  allahın hikmetinde sual olunmaz diyorlar kurban bayramında tüm kurbanlar her zaman başlarını yere egerek biran önce allah için kurban olmayı istedikleri içindir
   
 3. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  keşke allah için bizlerden kurban olabilsek:( saol
   
 4. enes yörük

  enes yörük New Member Üye

  teşekkürler. bunlardan ibret almamız gerekırkn nerdeeeeeeeeeeeeeee ????
   

Sayfayı Paylaş