Kars'ta Güvercin Festivalinin En İyileri Ödüllendirildi

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve hamza tarafından 4 Ocak 2017 başlatılmıştır.

 1. hamza

  hamza Member Üye

  Serhat Kars Taklacı Güvercin Islahı ve Yetiştiricileri Derneği'nin organize ettiği taklacı güvercin festivali sona erdi.

  En iyi güvercinler, 'Performans Yarışması'nda sahiplerine ödül kazandırdı.Serhat KarsTaklacı Güvercin Islahı ve Yetiştiricileri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen eke ve yavru güvercinler takla atma ve uzun süre uçma yarışması sona erdi.

  Güvercin Performans Yarışması'na Kars'ın yanı sıra Ağrı, Iğdır'dan yarışmacılar katıldı.

  Ocak-Şubat 2016 tarihlerinde başvuruları alınan yarışma 30 Kasım günü sona erdi.

  Yarışmacılar hakemler gözetiminde kendileri için 'paha biçilemez' denilen güvercinlerinin sefer saati, takla sayısı, alçalış mesafesi, kanat sesi, yerden kalkma gibi kategoriler için ter döktüler.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra düzenlenen ödül töreninde yarışmada birinci olan Iğdır'dan Hüseyin Baytekin bin 500 lira, ikinci Kars'tan Hayati Bekis bin 100 lira, üçüncü Yunus Yılmaz ise 750 lira ödülün sahibi oldu ve birer de kupa kazandı. Yarışmada diğer katılımcıların tümüne plaket verildi.

  Serhat Kars Taklacı Güvercin Islahı ve Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sinan Ermiş, ödül töreninde yaptığı konuşmada İstanbulBeşiktaş ve Kayseri'de meydana gelen terör saldırılarını kınayarak, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

  Başkan Ermiş, festivalin ilkini 2015 yılında sadece Kars'ta yaptıklarını, 2016 yılında ise Kars-Ağrı ve Iğdır illerinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Amaçlarının birlik ve beraberlik içerisinde insanları kaynaştırmak olduğunu belirten Serhat Kars Taklacı Güvercin Islahı ve Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sinan Ermiş, "Güvercin yetiştiricilerimizi onure etmek, hem de alttan gelen güvercin sevdasıyla yetişen bir gençlik, hobi olarak isteyenlere öğretmeye çalışıyoruz. Bu etkinliklerle, kuşçuların buluşması, tanıştırma, birleştirme, kaynaştırma, dostluklarını pekiştirme bilincinin artırılmasını sağlıyoruz. Zaten kuşlarla uğraşan insanlar stres atıp çok daha rahatlayabiliyorlar. Güvercin sevdası sayesinde hastalıktan kurtulmuş arkadaşlarımız var. Herkese tavsiye ediyorum" dedi.

  Kaynak:http://www.haberler.com/kars-ta-guvercin-festivalinin-en-iyileri-9081181-haberi/
   

Sayfayı Paylaş