Kanat Tutulması oldu

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Merhaba arkadaşlar sürekli uçurduğum kuşlarımdan birkaçında birden bire kanat tutulması meydana geldi. Bir iki gün içinde 6 kuşta aynı belirtiler meydana geldi. Kanatlardan biri hafif salınmış ve iştahsızlık var. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

2. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

GECMIS OLSUN ONCELIKLE .KUSALARI KARANTINAYA ALIN DIGER KUSALRDAN AYIRIN BI KAÇ KISDEDE GORULDU BOYLESI ..BIR TUR HASTALIK YERLESTIGI YERI FELÇ EDIYOR ANTIBIYOTIK VE VITAMIN TEDAVISI ONERIYORUM MICROSPECTONE 20 VITAMIN OLARAK VITAFORM

3. ihsan AYDIN

ihsan AYDIN New Member Üye

Fatih bey geçmiş olsun,kuşlarınızdaki hastalığın sebebi büyük ihtimal Salmonelle,çünki kanat tutulması en önemli belirtisi,salmotab hap 5 gün birer tane ilk gün 2 tane vericen,artı tutulan kanatların başlarını İspirto ile hergün masaj yapıcaksınız (1hafta),masajdan sonrada Ultrulan Pomad diye bir melhem masaj yaptığımız bölgeye sürücen,ilk bir hafta netice alamayabilirsin 2 gün ara ver tekrar 1 hafta yap ,bunu ben denedim ve sonuç aldım,zaten Salmonelle hastalığını araştırırsanız tedavi şekli anlattığım gibi.Hasta olanlarıda ayırın,Geçmiş olsun.

4. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

ihsan bey ve uluhan bey bilgiler için teşekkür ederim.urfada ilaç bulmak zor o yüzden bakıcagız.ilgi alakanız için teşekkürler

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

fatih incinme varsa dekort ver yok tutuluyorsa baska ilaclar kullan ispirto gibi yalnız bizim tutulma ile arkadaşların dedigi tutulma bir degil bizde kolu cıktı kolu aldı diyoruz kol tutulması ayrıdır fatih eger senki tutulmussa ispirto ile masaj yap ama incikse dekort ver birde kusu makasla yerde bırak dinlensin ucmasın

Sayfayı Paylaş