Kırklareli Derneğine Ziyaretimiz. Hilal Hüseyin AYDOĞMUŞ

Konusu 'Festivaller, Yarışmalar, Organizasyonlar' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

Merhabalar,

Trakya da ki derneklerimiz arasında mekan temizliği ile derneğin içinde ki huzur ve sessizlik ile dikkat çeken refah içinde hizmet vermeye çabalayan nezih bir mekan olan dernekte ilk olarak bunlarla karşılaştığımız ziyaretimiz sırasında.Derneğin içinde mezat sırasında sigara içilmemesi hatta ve hatta masalarda kül tabaklarının bulunmamasını şaşırarak ayakta alkışladık :shock:

Dernek başkanı Hüseyin Helvacıoğlu ve Alptekin Baştürk ve dernek üyeleriyle ile yaptığımız konuşmalar da yöresel ırklarımızın durumdan tutunda TGF na üyeliğe kadar bir çok konuda yaptığımız keyifli sohbetler de sıkıntıların en başında bir çok işletmecinin sıkıntısı olan maddi gelirin kısıtlı olması derneğin kirasının çok pahalı olması geliyor (biz bir dernek kurduk fakat sahip çıkılmıyoruz diyerek sitem eden Helvacıoğlu) zor şartlar altında yapılan mezatlarla derneği ayakta tutmaya çalışıyor.
    Derneğimize katılım az aidat toplamakta güçlük çekiyoruz ifadesini kullanan Helvacıoğlu durum böyle olunca da yaptığımız mezatlarla harcamalarımızı karşılamaya çalışıyoruz söyleminde bulunrak oldukça sitemkar.Bunun karşısında da tarafımdan sorulan sorularda (yetiştiricilik ve yörel ırklarımız adına projeleriniz nelerdir?) sorusunun karşısında sıkıntının kazançta olduğunu görmekteyiz (kazanalım ki hizmet edelim düşüncesi pek tabiki bu derneğimizde de var).MEvcut üyelerimizin biraz bize sahip çıkması durumda bir çok projeye imza atarız biz dernek kurduk bunu yaşatacak olan üyelerdir diyerek sitem eden Helvacıoğlu sadece üyelerimiz ve yetiştircilerimizden sahip çıkılmayı bekliyoruz birlikle her işin üstesinden geliriz mantalitesinde.
    Bizde gördük ki gerçektende Kırklareli derneği başkanıyla yönetim kurulu üyeleriyle güzel misafirperver değerli yetiştiricileriyle yaşatılmayı daha da iyi hizmet vermesi için kazanmayı fazlasıyla hak ediyor.Biz ziyaretimizi dört dostumuzla birlikte gerçekleştirdik derneğin şu sıkıntılı durumunu dahi çok beğendik ve Trakya da örnek dernek olabilecek derneklerimizin listesinde ki yerini düşüncelerimizle yükselttik.

Burdan Kırklareli güvercin yetiştircilerine de bir mesaj DERNEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN çok güzel temiz huzurlu refah bir derneğiniz var dernek yönetiminiz geleceğe çok olumlu ve bilinçli bakabilen hizmete için kolları sıvamış başkan ve yardımcılarından oluşmakta bu insanların değerini bilip sahip çıkılmasını canı gönülden isteriz ve sizden de rica ederiz.

Dernekten görüntüler.

Mezat görüntüleri.

Erdem Günay, taklacı incelemesinde :)

Sohbet Köşesi.

Ziyaret grubumuzdan dostlarımız (Bahadır ve Erdem GÜnay).Bahadır soy ismini hatırlayamadım kusura bakma!

(soldan). Ayhan,Bahadır ,ben,Hüseyin Helvacıoğlu,Yusuf Değirmenci,dernekten meraklı bir abimiz,Alptekin Baştürk.

Cüneyt Varışlı ve ben.Kendisine bizlere göstermiş olduğu yakınlık misafirperverlik için ve bizi uğurlarken hediye verdiği yerli beyazlar için çok çok teşekkürderim.(uçurup döndürmeye çalışacağım)!Gİttikçe azalan tepesiz beyaz makaracı yerli ırkımıza da sahip çıktığı için Cüneyt abime ayrıca teşekkür ederim.

(soldan) Bahadır,Erdem ,Ayhan ,Ben,Cüneyt Varışlı.

Birlikteliğimizde bizleri ağırlayan dernek başkanı Hüseyin Helvacıoğlu ve yönetim ekibine,Cüneyt Varışlı ya, ismini unutuğumuz yetiştiricilerimize sonsuz teşekkürler

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

zeynal ellerine sağlık hüseyin abi güzel bir gün geçirmiş

3. kuscu34

kuscu34 New Member Üye

güzel bi gezinti ve ziyaret olmuş.. ellerinize sağlık...

Sayfayı Paylaş