herkese hayırlı günler

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve berham tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. berham

berham New Member Üye

degerli kuşcu arkadaşlar sizden bir konuda fikir alacagım. köyde bir yerim var eger allah izn verirse 25 çift bagdadi ile 10 çift bakıcı posta beslemek istiyorum sizce bu iş maddi anlamda iyi olur mu?

2. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

MADDİ ANLAMDA İYİ OLURMU BUNU HEMEN ANLAMAZSIN RANDUMAN TUTMASI DAMIZLIKLARIN İYİ OLMASI DAMIZLIK ALIMINDAKİ DÖKECEĞİN PARA FİLAN ÇOK ÖNEMLİ BAGDADIDA NESİL SOY ÖNEMLİ ÇOK ZOR BİR IRK SIRF POSTA ÜRETSEN DAHA ÇOK KAZANIRSIN HEMDE YÜREĞİN ŞİŞMEZ BAGDADI İNSANI ÇİLEDEN ÇIKARIYOR BAZEN ÜREMESİ ZOR

3. berham

berham New Member Üye

posta para etmiyor ki

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

aramıza hoşgeldin para etmek yerine önce sevdigin ırkları besle bagdat para ediyor diye bagdat üretmek zorunda degilsin sonucda her kus para ediyor az veya cok hobici olman en dogrusu

5. hamza

hamza Member Üye

Bu işten bagdadıdan anlamıyorsan bulaşma zor ırk yeri degişirse bile ölüyor

6. berham

berham New Member Üye

AMACIM SEVDİGİM İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK SEVMEDİĞİM İŞİ YAPARAK KÜFÜR EDE EDE KAZANMAKTANSA DİYORUM SEVDİĞİM İŞTEN AZ KAZANMAI TERCİH EDİYORUM SİZCE

7. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Para kazanmak istiyorsunsa üretip satmak yerine kuscu dükkanı aç kardeş daha çok kazanırsın. Küfür niye edeceksin bazen bizimde para etmeyen kuşlarımız yavrularımız oluyor biz küfür etmiyoruz 5 lirada olsa satıyoruz gidiyor. Hiç bir zaman kümesimizi bir ırka dönüştürüp para kazanmak düşüncem olmadı. Diyelim bagdadılar bir kaç yıl içinde deger kaybetti napacaksın? Yerli filo ırklarımızın iyisinin ömrü nesli ve her yıl para etme durumu var bunun farkındasın degilmi bugun iyi bir meverdi her zaman 2 3 bin lira ediyor ama bagdadı bugun 2 binlira yarın 100 lira eder. Bagdadı ve ispirin şuanki satışı alımı sizi cezbediyor ama yanlış yoldasın para kazanmak istiyorsunsa ya dükkan aç yada modası hiç gecmeyen ırkları besle. Bagdadı sana 2 yıl para kazandırır damarı saglam bir filo ırkı sana her yıl ve yıllarca para kazandırır.

8. berham

berham New Member Üye

teşekkürler ustat ben kuşcu dükkanı acamam çünkü yalan söyleyemem sende biliyon bu işleri

9. guvercinurfa

kardeş sana tek tavsiyem bu işi önce para olarak görme randumana sokamazsan hem üzülürsün hemde paran gider çöpe bunun yerine daha saglam daha altan daha yavaş şekilde her yıl daha kümesi ve işi büyüterek git. Bak tanıdıgım çok çiftlici var kimse kısa yoldan kar edeyim çabasında degil 50 çift keşpir posta yapıp ayda 2 bin lira kazananıda biliyorum. 20 çift tip keşpir yapıp ayda 1000 lira kazananıda biliyorum. 10 çift bagdadı yapıp ayda üstüne 300 lira yem masrafı yapanıda biliyorum ve bu 10 çift bagdadıya bagladıgı parayı cıkaramadan kuşların öldügünüde görüyorum. Belki yazdıklarımız hoşuna gitmiyor ama durum bundan ibaret

10. berham

berham New Member Üye

teekkürler ben bu ii antepte yapacagım ne tür ku beslemem gerek

11. guvercinurfa

antep şuan yana yakıla renkli alaca posta tevir posta arıyor iyi alaca postalar iyi paralara satılıyor antepte platin postalarda öyle onları bir araştır kendi ilinde

Sayfayı Paylaş