Hastalk

Konusu 'Hastalıklar, Salgınlar' forumundadır ve ProBLem_Ch0cuk tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. ProBLem_Ch0cuk

ProBLem_Ch0cuk New Member Üye

Arkadaslar güvercnlermde bir aydır 2 çeşit hastalk boy gösterdi kuşu yemlemeye actıgmda yem yemior bi köşede duruor ve ertesi gün yada ondan snrki gün ölüyor..ondan kurtulanlarınsa boynu dönüyor 4 kuşumun birden boynu döndü şimdi ve 10taneye yknda öldü cok morelim bozluyor artk ilaçta etki etmior yardımcı olrsanız sevnirim.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

öncelikle geçmiş olsun sefa kardeşim kuslarında salla baş oluyor ve urfa tabiri ile çarplıyor. kuşlarında yem yeme bu hastalıktandır bence ya öldürüyor ya boyun dönüyor genelde sallabaş veya samonellada bu tip ölümler oluyor ya ayak felc oluyor ya boyun titriyor ya dönüyor bu hastalık bulaşıcıdır ve sanada bulaşmıs. ilac ne veriyorsun kardeşim onu belirtirsen sana yardımcı olurum. bazen çok ilaç fayda etmez bunu iyi bil. ama çarpık kuşların için bir kaç ilaç verebilirim çarpık kuslarını düz bir yerde besle kesinlikle 1 cm bile yüksek yer olmasın düz bir yere koy kanatlarını kırp kuyruklarını yol gitsin sonra emdatoin denen bir hap var sara hastaları kullanıyor 2 gün ara ile yarım yarım ver kuş sarhos gibi dolaşır ama çok iyi bir ilactır boyunu dik dutar hayvan bol bol yem yer bu haptan 2 gun ara ile yarım yarım verdikden sonra bu kusa B12 vitanmini ver salla başa çok iyi geliyor hatta bugdayda b vitamini cok diye bugdada bol bol kat yemlerine kafası iyi dönen kusdan korukma takla atıyorsa düzelir ama titriyorsa ölür kafası dönen cabuk ölmez ama titreyenler yem yemez ölür egilemez yeme cünkü. ayrıca bu tedavi süresince ara ara samırsak yuttur bir kuşa bir diş yeter ben bu yöntemle 25 tane salla baş iyileştirdim ama mutlaka başka yöntem ve ilaçlarda vardır. hasta kusları kesinlikle ayır baska yere koy ve nap biliyormusun kümesi iyice dezenfekte et hastalık kümesine bulaşmıştır

3. ProBLem_Ch0cuk

ProBLem_Ch0cuk New Member Üye

Vitamin kullanıorm fehmi bide sarmısak atıorm ağızlarına ayrı karanlık bi yerdeler ztn şuan dediğin ilaçlarıda kullancam fehmi saolasn

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

Fehmininde dediği gibi iki ayrı hastalık değil ikiside aynı hastalık zor bir hastalık o sara hastaloarı için olan ilacın bi başka markası vardı adını şimdi unuttum fehminin sölediğide aynıdır muhtemelen yem yerse kurtulur toparlar biz bu hastalıga dönbaş diyoruz kuş iyileşsede eseri kalır yani izi kalır hastalık ilerlerse titire çevirise ozaman iyileşmez titir olan kuşun varsa durma kes.. hem hayvan acı çekmesin hem sen fazla zaiyat verme..

5. enes yörük

enes yörük New Member Üye

kuşlarında ishalde varsa eyer ki varsa zaten yeşil ishaldir. eyer temin edebilirsen pantrim eyer onuda temın edemezsen salmix kullan

Sayfayı Paylaş