hangi renk oyun kuşu daha iyidir

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve hasan63urfa tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

?

sizin en iyi oyun yapan güvercininiz ne renktir????

1. beyaz

oy sayısı 2
    15,4%
  2. arap

oy sayısı 3
    23,1%
  3. sarı(portakal)

oy sayısı 1
    7,7%
  4. miski

oy sayısı 2
    15,4%
  5. mavi

oy sayısı 2
    15,4%
  6. kirliboz

oy sayısı 2
    15,4%
  7. diğer

oy sayısı 1
    7,7%
  1. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

kardeşler hangi oyun kuşu daha iyidir.ben diyorum araplar daha iyi oyunlu oluyor siz ne diyorsunuz

2. uluhanmert

uluhanmert Active Member Yönetim Üyesi

degerlı arkadasım hangı renk kus ıyıdır onu allah bılır. sımdı her rengın oyunu super olanı vardır genellme yapamayız her yorenın her yetırtırıcının ve her kusun ırkı bunu belırler araplar oyun kusudur seyazlarda kırlıbozlarda ankara sarılarda sıvars oyun kusarıda mardınlerde mavı kusalrdamıro vs erzurumun arapları var yanı demem okı pek bellı olmaz yanı ama yorelere bakarsak oyun kusu olarak ankara eskısehır kayserı erzurum kars ığdır mardın urfasivasın yerle kusalrıbe bır çok adını sayamadıgım yorelerde kusaLR Oyum kusu ozellıkleını sergıler. senı anlıyorum sen benım dedıklerımı kastetmedın yanı en cok ıyı oyun yapoan kusalr genelde hangı renktır demeye getırıyorsun bende dıyorum en ıyıgenelde araplar beyaz percemlıler mavıler oyun yaparlar

3. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

Ben şimdiye kadar hep araplardan hayır gördüm diğerlerinden pek bişe anlamadım o yüzden araptan şaşmam diyorum.
    Sizin düşüncelerinizde doğru zaten.Yalnız ben anket ekleyemedim yöneticilerden biri anket haline getirebilirmi oyun kuşlarının çeşitlerini rica etsem.
    ilgi ve alakanıza teşekkürler uluhanmert bey

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

rek bu oyun işinde çok önemli degil renkden ziyade kuşcu daha önemli kuşcu kuşu uçurmayı bilmeli iyi antraman yaptırmalı.bizim burada her renkden güzel oynayan kuş bulunabilir.

5. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

arap ve cakmaklılarda oyun iyi oluyor bence

6. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

oYUN Kusunda Renk Aranmaz dıye bılıyorum ben.. rengı beş para etmez nıce kuslar. rengı dort dortluk olan kusları gerıde bırakıyor...

7. kırsehirli_salim

kırsehirli_salim New Member Üye

saygi deger arkadaslar konunuzu okudum iyi bir konuya deyinmisiniz.ahmet.ve zeynal kardesimiz biraz deyinmis .kusta renk önemli deyildir kusta damar dediyimiz saf kanlilik ve kusun tutmasi altindan cikan yavrusunun oynamasi önemlidir. birde kusu ucuran kuscu arkadaslarimizin kusu eyitmesi bilincli ucurmasi yarisi kusta olacak yarisida kuscuda ama ben herzaman sunu savunurum oyunkuslari genelde(GÖK VE DUMANLIDAN)cikar.bu benim görüsüm.SAYGILARIMLA:

8. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ben oyun kusundan anlamam ama bence iyisi dumanlı ve araplardan cıkıyor bir kac yerde beyazlarında iyi oldugunu gördüm ama bencede en önemlisi safkan olması iyi bir oyun kusunun yavrularıda süper cıkıyorki bildigim kadarıyla oyun kuslarında yavru iken arka kuyruk vurma ( göt vurma ) denen bişe varmıs onu yaparlarmıs sonra taklaya düşerlermiş bu konuyuda acıklamak lazım aslında bu konuyu ustalar acıklarsa sevinirim

9. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

fehmi bizde ona kayık çekme(götleme) denir uzun ve derinden kayık çeken kuş iyi oynar
    ama kuşu yavrudan egitmek önemli çabuk takla çevirmeye başlayan yavrular genelde ilerde dökülürler yani iyi oyun yapmazlar geç oyuna giren ve çok sert olmayan kuşlar daha iyi oyun kuşudur diyebiliriz ancak kuşun uçtugu yerde çok önemli inişi kolay yerlerde uçan kuş kuşcunun istediği ğibi oynamayabilir ama aynı kuşu başka bir yerde uçurdugunda çok daha iyi oyun yapabilir yani kuşun iyi oynamasında etkili pek çok şey vardır.
    düzenli uçumak çok önemlidir. kuşun basit geliş yolunu kapatmak biraz zorlamak gerekir..
    ugraş isteyen bir iştir herkez kuş oynatamaz oynatırda ölesine oynatır emek ister sabır ister..

10. fırat68

fırat68 Active Member Üye

Araplardan güzel oyun kuşu çıkar arkadaşlar.

11. tolga40

tolga40 New Member Üye

ben oyun kuşunu

1. ARAP
    2. BEYAZ
    3. DUMAN
    4. GÖK
    5. YANARDÖNER
    6. KARAÇİL
    7. SARIÇİL
    8. BOZDUMANLAR
    9. KÜLLÜLER
    10 BUNLARIN BEYAZDAN ÇIKMA ALALARI

bilirim istisna diğer renklerdende oyun kuşu çıkıyo ben bu 10 renkte olan kuşları beslerim

Sayfayı Paylaş