Hanefi Avcı cezaevinde

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve serhanbelli tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Devrimci Karargah Örgütü’ne yönelik soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a getirilen Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Saat 15.13’te gri bir minibüsle soruşturmanın yürütüldüğü Beşiktaş adliyesine getirilen Hanefi Avcı, hakim ve savcılar tarafından kullanılan protokol kapsından adliye alındı.

NEDİM ŞENER'E GÖNDERDİĞİ SMS

SUSMA HAKKINI KULLANDI, AVUKAT İSTEMEDİ

Sakin olduğu gözlenen Hanefi Avcı, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Savcılık sorgusunda da soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık’a ifade vermediği ve susma hakkını kullandığı belirtilen Avcı, İstanbul Barosu CMK servisinden gönderilen avukatı da kabul etmedi.

Hanefi Avcı’nın ifade tutanağını başka herhangi bir belgeyi de imzalamadığı belirtildi. Hanefi Avcı için ilerleyen saatlerde adliyeye iki avukat daha geldi. Avcı, bu avukatları da kabul etmedi.

“Örgüte yardım ve yataklık yaptığı" iddia edilen Hanefi Avcı, adliyeye getirildikten yaklaşık 2,5 saat sonra tutuklanma talebi ile İstanbul nöbetçi 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

haber için saol serhan

Sayfayı Paylaş